news

Suzuki Nine Queens 2015 – Serfaus-Fiss-Ladis

By on March 22, 2015
titulka_nq_2015ii

Suzuki Nine Queens je najväčší event pre baby zo sveta freeskiingu a snowboardingu na ktorý som bola pozvaná už po niekoľký krát. V tomto evente nejde o súťaženie ale o stretnutie sa z najlepšími jazdkinami sveta, spoločné jazdenie a posúvanie hraníc freeskingu a snowboardingu. Počas celého týždňa sme mali nabitý program kde prebiehali rôzne shootingy (sunrise session, sunset session, heli session a lifstyle shootingy).

Skok bol vynikajúci no v utorok pri sunset shootingu sa zmenila trošku nájazdová rýchlosť a bohužial som bola prikrátka a nedoletela do dopadu , dala som si denko a začalo ma pobolievať koleno… Doktori povedali, že to snáď nebude nič vážne, preto som na evente zostala až do konca a užila si to s babami ako fotografka… preto prinášam aj pár fotografii, ktoré som počas týždňa urobila a následne odprezentovala spolu s ostatnými fotografmi na konci týždňa.Tu si možte  pozreť moje fotografie:

Na izbe som bývala spolu s Coline Ballet- Baz, víťazkou X-games Emmou Dalhstrom a Kattie Sumerhaties. Spolu somnou na evente bola aj moja kamarátka z Liptovského Mikuláša Klaudia Medlová, ktorá odišla na snowboarde prvé historické double rodeo na svete. Na posledný deň organizátori pripravili súťaž, kde som sa mohla zúčastiniť ako rozhodca spolu s Kayou Turski, Emiliou Wint, Coco- Balet Baz a Chanelle… Teší ma že Lisa Zimmerman posunula na tejto súťaži hranicu freeskingu zase o latku vyššie a skočila sw double rodeo 1080. Pre mňa to bol vynikajúci týždeň plný zážitkov, ďakujem Nicovi a celému teamu za to že pripravili taký úžastný event…

Ďakujem za prečítanie.

Zuzička


Judge Stage (Zuzka prvá z ľava)

Video

Without a doubt, the Suzuki Nine Queens 2015 in Serfaus-Fiss-Ladis, Austria has made its mark on female freeski and snowboard history, with many personal firsts and some never before landed tricks.
The week-long session ran from 15th to the 20th of March 2015 and featured heli, sunset, and sunrise shoots, as well as the final showdown, the Big Air Contest. During the contest, we saw young German freeskier Lisa Zimmermann take her third consecutive title, while Norwegian style queen Kjersti Ostgaard-Buaas came out on top of the snowboarders.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*