news

Jasná bude hostiť prvé kolo 
Slovenského pohára vo freeeskiingu

By on January 21, 2016
svk_pohar_2015_photo_by_jakub_vojtek_tit

Oficiálny pretek Slovenského pohára vo freeskiingu sa na Slovensku koná vôbec po prvý krát a celkovo bude pozostávať z dvoch samostatných pretekov. Úvodné kolo sa odohrá 23. januára 2016 v Jasnej.

Pretek sa bude konať v novopostavenom DC snowparku na Otupnom. Forma preteku je open, čo dovoľuje zúčastniť sa každému, kto má záujem a odvahu. Kategórie pre zúčastnených sú muži, ženy, juniori (14-18 rokov) a juniorky (14-18 rokov).
Disciplína preteku je tzv. slopestyle, čo znamená, že trať bude pozostávať z niekoľkých prekážok (railov) a tak isto zo skokov, kde jazdci budú môcť predviesť to najlepšie, čo vedia. Pri hodnotení jázd vo freeskiingu nejde o čas, prizerá sa však hlavne na náročnosť trikov, štýl jazdy, rôznorodosť (neopakujúce sa triky) a na celkové prevedenie trikov a jazdy.

V kvalifikácii majú jazdci dve jazdy, kde budú môcť predviesť to najlepšie, čo vedia. Následne osem najlepších jazdcov, päť žien a päť juniorov a junioriek bude postupovať do finále. Kvalifikovaní rozhodci budú opäť vyberať tú lepšiu z dvoch jázd, na základe ktorej sa rozhodne o víťazoch preteku.

Všetci zúčastnený bojujú o prize money v celkovej hodnote až 700 Eur a hodnotné ceny od sponzorov v sume takmer 1000 Eur.

Pretek určite nevynechajú ani reprezentanti slovneska, medzi nimi napríklad minuloročný Majster Slovenska Richard Jurečka, minuloročná víťazka Natália Šlepecká či ďalší spolu s reprezentačným trénerom Tomášom Murgáčom. Druhé kolo Slovenského pohára sa uskutoční zároveň s Majstrovstvami Slovenska. Odohrá sa 19. marca 2016 na Donovaloch, kde tiež prebehne vyhlásenie celkového Víťaza Slovenského pohára.

Foto: Jakub Vojtek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*