news

Na Stubaii padol prvý powder

By on November 19, 2014
stubai_photo_michal_stromko_titulka

Aj keď sa PowderAlert nenaplnil na 100%, v Tirolskom stredisku Stubaier Gletscher (cca 5hod. vzdialenom od Bratislavy) napadla v posledných dňoch dostatočná vrstva snehu. Gondoly na ľadovci ťahajú do výšky nad 3000 m.n.m. a keďže sa teplota pohybuje  tesne pod nulou, napadané vločky si počas víkendu držali správnu konzistenciu a kvalitu.

Takéto počasie skrížilo plány organizátorom slopstylového európskeho pohára. V ZOO parku sa mala konať súťaž, ktorú nakoniec presunuli na ďaľší víkendový termín. Stretli sme aj freestylovú partičku pro riderov zo Slovenska (olympioničku Zuzku Stromkovú), Čiech (Martina Bernarda, Maria Skálu, Dana Hanku, Baru Novákovú) a Poľska (Szczepana Karpiela).  Rovnako sme mali možnosť v jedenom z najlepších parkoch v Európe stretnúť aj kráľa slopestylu Toma Wallischa.

Za redakciu freeskier.sk sa nám podarilo preskúmať lokalitu, v ktorej sa ponúkajú výborné podmienky pre všetkých, ktorých jazdenie skutočne napĺňa. Vďaka nadmorskej výške, okolitých svahov a ľadovcu je toto stredisko výbornou voľbou počas celej sezóny.

Janka Kusá: “Ďakujem partičke dobrých ľudí, že ma previedli krásnou časťou sveta. Verím, že si týmto výletom privoláme sneh aj na Slovensko, lebo už ho potrebujeme. Skvelé podmienky na jazdenie a atmosféra je určite viditeľná na fotkách. Ďakujem za možnosť zdieľania tohoto novembrového šťastia, práve s Vami.

Janči Bezrouk: “Konečne sa mi podarilo vyskúšať lyže Forest v podmienkach na ktoré sú skutočne určené, na čerstvo napadnutom prašane. Lyža dokonale pláva a drží stabilitu pri vysokých rýchlostiach, mal som pocit ako keby som ich ani nemal.

Zuzka Stromková: “Som na Stubai uz od štvrtku, pár dní sme mali pekné počasie a park je postavený super, či už je to M-line alebo XL- line každý si príde na svoje…v railovej časti je veľa prekážok a chalani naozaj vedia ako sa má upravovať park… V týchto týždnoch tu prebieha aj Prime Park Seassions až do konca novembra, ale musíte zaplatiť 2000 € na týždeň aby ste si mohli skočiť na väčších skokoch a aj pre to sa tu dajú stretnúť najlepší jazdci sveta… Za posledné tri dni napadalo veľa prašanu a park na 2 dni zapadal snehom preto som veľmi rada prvým prašanový oblúkom v sezóne.”

Terez Bezrouková: “Nepredstavíteľné sa stalo skutočnosťou: dážď-vianocne vločky-hmla-difúzia-vietor-ideme domov-počkat-slnko-aha pozri na ten kuloár-ideme-dropin-wuuaaa-joo-faceshooty-naša lajna v prašane-radosť-adrenalín-šťastie-priatelia-a ride till sundowner-alebo aj ako vyzeral náš prvý powder day sezóny (:”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*