news

Here & There trailer 2015 – trailer od slovenskych freeskierov

By on September 6, 2015
Screen Shot 2015-09-06 at 19.30.49

Here and there je krátky film plný freerideu natočený v Tirolských Alpách minulú sezónu dvoma slovenskými ridermi Matúšom Karcolom a Radom Kapralčíkom.

Tento krátky filmík vznikol z čistej vášne pre tento šport a z radosti, ktorú nám prináša, a s ktorou sa chceme podeliť. Freeride sa stal pre nás závislosťou. Je to meditácia a splinutie s prírodou a okolím. Každý deň nám to dáva pocítiť, že žijeme. Je to tiež o prekonávaní limitov a hľadaní nových zasnežených spotov. Film bol natočený v Soldene , Khutai Obergurgli a iných lesných spotoch „tu a tam“. Snehu bolo málo a lavínova situácia veľmi zlá. Tvorili sa veľké bubliny v snehových vrstvách a svahy boli celu sezónu nestabilné, čo nám sťažovalo natáčanie big mountainu ako aj celkového pohybu v ňom. Alpy sú úplne iné ako naše hory. Všetko je tu väčšie, strmšie a snehu je podstatne viacej.

Takmer 6 mesiacov strávených v tomto prostredí nám prinieslo mnoho skúseností a iný pohľad na bezpečnost na horách. Lesy sa stali našim domovom a hladanie pillows lines sa nám postaralo o zábavu. Vo videu je veľa lesíkov, plání a becountri jazdenia a tak isto pár BC kikrov, čo sa stalo novinkou v našom jazdení. Je to nová výzva, prinášať freestylove triky do freeride terénu a využívať ho ako jeden veľký snowpark. Natáčanie freeridu je zložitý proces, kde hrá rolu mnoho faktorov, ktoré komplikujú celé natáčanie. Pri vypnutí z lyží sa ocitáme po krk v snehu. Snažíme sa točiť na nepokreslených svahoch a teda jazdíme na prvý pokus. Toto všetko nás posúva či už fyzicky alebo mentálne a prináša veľkú radosť z dokončeného diela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*