news

Forest Skis, otvárame sezónu 2014/2015

By on January 27, 2015
blueprint_freeride_183

Celý rok sme pracovali a snažili sa zdokonaľovať naše produkty pre vašu spokojnosť. Postup našej práce a progres ste mali možnosť sledovať na našej webovej stránke a Facebooku. Do novej sezóny prichádzame s jedinečným dizajn a zdokonalenou konštrukciou, ktorá využíva najmodernejšie technológie v spojení s precíznou ručnou prácou a kvalitným jadrom tiahnucim sa po celej dĺžke lyže. Jednou zo zásadných technológií je používanie vlákna s názvom Dyneema. Najmodernejší balistický materiál, ktorý chráni konštrukciu lyže pred jej poškodením pri nárazoch na ostré skaly známe ako Shark teeth. Nájdete ich hlavne vo vysokohorskom prostredí a vedia kompletne zničiť lyžu pri jednom dopade alebo náraze v rýchlosti. Ďalej sme vyvinuli nové zdokonalené Jaseň – Osikové jadrá a výrez v drevenej dýhe topsheetu vám dáva možnosť nahliadnuť do konštrukcie lyže. Čo sa týka dizajnu, môžete sa tešiť na ďalšie experimenty, ktoré robia z týchto lyží originálne dielo.

Testovačky budeme robiť celú sezónu, ale samozrejme, že musíme počkať kým nám trochu nasneží. Testovanie Forestov bude možné aj na rôznych Freeride kempoch. Potrebné informácie budeme uverejňovať na našom FB a cez ďalšie partnerské portály. V prípade záujmu nás môžete aj osobne kontaktovať.

V súčasnosti pracujeme aj na ďalších produktoch, na ktoré sa môžete tešiť v priebehu sezóny.

Freeride 183cm

blueprint_freeride_183

Prvý je kratší model našej freeride lyže o dĺžke 183cm pri verzii Twintip a Fin a 178cm s  Swallow tailom. Lyža si zachováva parametre a výkon nášho veľkého modelu a šírka 116 mm pod nohou ostáva ideálna na freeride. Celkové rozmery sú 144 -116 -136. Keďže sa jedná o kratší model, pre zachovanie obratnosti sme upravili rádius na 19m. Rocker na špici je 50 cm a na päte 24cm v kombinácií s vyšším Camberom pod nohou dodáva lyžiam stabilitu a obratnosť na tvrdých povrchoch a dostatok vztlaku v prašane, aby ste ním mohli letieť neobmedzene rýchlo a zároveň aby celá konštrukcia tlmila nástrahy skryté pod snehom. Lyža si taktiež zachováva našu jedinečnú konštrukciu a dizajnové prvky.

All-mountain 182cm

blueprint_allmountain_182

Pre sezónu 2014/2015 predstavujeme taktiež náš All-mountain model. Vďaka skúsenostiam z inštruktorských čias a poznatkov z našich Slovenských snehových podmienok sme už dlhšiu dobu pracovali na univerzálnej lyži, ktorá bude spoľahlivo pracovať na zjazdovke a jazdec si na nej môže užiť kratší carvingový zatvorený oblúk. No každého to láka vystreliť mimo zjazdovku, keď padne prašan, poriadne si zaskákať v bubnoch a medzi kosodrevinou. Takisto keď sa rozhodnete vybrať sa na túry za skrytým snehom a nechcete so sebou ťahať obrovské lyže, ale chcete mať pod sebou kvalitnú ľahkú Carbonovú lyžu, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Tieto lyže sú taktiež ako náš freeride model originálne a inovatívne, ale nekopírujú svojho väčšieho brata a prinášajú so sebou jedinečné vlastnosti.  Lyže budú mať rozmery 130.5 – 90 – 117, rádius 16m. Rocker na špici 30cm v kombinácií so širokou špicou, ktorá je typická pre naše lyže, zabezpečí dostatočný vztlak. Dlhý camber pod nohou zabezpečuje rýchlosť a stabilitu na zjazdovke. Ako je pre Forest typické, aj tu budete mať na výber dva typy pätiek: SemiTwin pri dĺžke 182cm robí lyžu hravejšiu a poteší ľudí čo majú radi jazdu na switch a obľubujú Twintip lyže. SemiSwallow pri dĺžke 179cm je agresívnejší a výrez na päte ocenia skialpinisti.

skis_nahlad_182_B

Lyže budú mať vlastnú výkonnú Carbonovú konštrukciu kombinovanú s Dyneemou, aby vám dodali istotu v každých podmienkach. Samozrejmosťou sú Grafitové pretekárske sklznice a snowboardové kalené hrany a krásny drevený topsheet.

Forest Skis sa teší na vás túto sezónu na našich pripravovaných testovacích akciách klasicky v Jasnej ale aj iných lyžiarskych strediskách ako doma tak aj v zahraničí. Týmto zďaleka nekončíme a môžete sa tešiť na ďalšie novinky a pokrok v našom výskume.

Tak nech nám poriadne nasneží a nech sa naše milované biele šialenstvo môže konečne začať ;-)

Team Forest www.forestskis.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*