news

Zuzana Stromková – Olympiádu v Soči má nadosah

By on December 3, 2013
IMG_0291

Zuzana Stromková ako reprezentatka Slovenska vo freestyle lyžovaní siaha po Olympiáde v ruskej Soči. Áno okrem všeobecne známych slovenských lyžiarskych mien v alpských disciplínach ako Zuzulová, Vlhová alebo Žampa, sú krôčik od Olympijskej nominácie aj viacerí freestyle reprezentanti Slovenska. Freestyle lyžovanie bude mať v Soči svoju premiéru, v programe sú zaradené Halfpipe (U-rampa) a Slopestyle (séria skokov a prekážok) disciplíny. Pozrime sa preto na našich najlepších freestyle lyžiarov  bližšie. Okrem Zuzany Stromkovej si pre vás náš redaktor Erik Zeman pripravil aj ďalšie rozhovory s Natáliou Šlepeckou a Vilom Tomom, ktoré uverejníme už čoskoro.

Môžeš nám popísať ako prebiehala tvoja letná príprava? Kde, ako a s kým si najčastejšie trénovala? 

Moja letná príprava prebiehala trénovaním skokov do vody v Novom Hrozenkove.  V Hrozenkove som sa zúčastnila aj letného PROGRESS ZONE campu, ktorý robil náš repre tréner ,,Murgi” – Tomáš Murgáč. Inak v lete robím všetko čo ma baví, trávim čas skateovaním, bicyklovaním, plávaním a chodením na turistiku… Tento rok sa mi podarilo stráviť jeden mesiac na Novom Zélande, vďaka čomu som mala letnú prípravu aj na snehu. Na hory chodím najčastejšie s mojím priateľom Bernym, českou repre, s Nanou Šlepeckou a “Vajdom” ViloTomo.

Kde vidíš svoje nedostatky a prípadne čo by si chcela zlepšiť do Olympiády v ruskej Soči?

Určite mam tých nedostatkov veľa, ale najväčšie sú asi v switch a unnatural rotáciach….

Sezóna sa už blíži, plánuješ ju stráviť na Slovensku alebo cestovaním do zahraničných stredisk?

Mne sa sezóna začala už v lete na Novom  Zélande. V októbri som bola na švajčiarskych ľadovcoch v Saas Fee a v rakúskom stredisku Hintertux.  Predvčerom som prišla za veľkú mláku  do Colorada, tu lyžujem v strediskách Keystone a Breckenridge, ktoré mali opening pred pár dňami. V Januári sa premiestnim na 7 dní do  Californie a v druhej polke januára na pár dní do Švajčiarska… Ak sa mi podarí nominovať na ZOH, tak do polovice februára budem v Rusku.  Medzi trénovaním a hlavne po olympiáde určite prídem navštíviť aj domovské rezorty…

Kde si strávila posledný trip za snehom, ako prebieha príprava v zahraničí?

Posledný trip bol na rakúsky ľadovec  Stubai, kde som strávila pár dní… Park bol postavený podľa Olympijských rozmerov, ale pre obyčajných ,,smrteľníkov” sa v ňom dalo jazdiť až popoludní. Ak ste totiž nezaplatili 4900 € a neboli členom reprezentácie, tak  v ranných hodinách sa dala jazdiť iba medium línia a jibby. Takže sme sa vždy predpoludním rozjazdili a poobede sme došli na veľké skoky…  Tripy za snehom sú finančne náročné a môžem si ich dovoliť hlavne vďaka sponzorom Sappe, Roxy, Line a  SLA , ktorí ma podporujú.

Zúčastníš sa aj súťaží pred olympiadov? 

Mám pred sebou ešte tri World Cup preteky v Colorade, Californii a Švajčiarsku…

Máš šancu dostať sa na Olympiádu, aké umiestnenie by sa ti páčilo?

Šanca tam je a ja dúfam, že sa tam nominujem. Ak to víde, pokúsim sa umiestniť čo najlepšie…

Čo ďalej plánuješ po Olympiáde, aká je tvoja budúcnosť?

V blízkej budúcnosti chcem určite ďalej lyžovať a popri tom musím veľa študovať aby som dokončila školu.

Ako tráviš voľný čas?

Takými obyčajnými vecami ako každý…. No bohužiaľ toho času pre seba v poslednej dobe moc nemám. Keď sa dostanem domov snažím sa navštíviť najbližšiu rodinu a povybavovať všetko, čo som počas neprítomnosti zanedbala :)

Ďakujem za interview Zuzka a prajeme veľa úspechov

Aj ja ďakujem za rozhovor. Pozdravujem všetkých návštevníkov freeskiera  a ďakujem všetkým čo ma podporujú a fandia mi.

 

Text Erik Zeman
Foto archív Zuzana Stromková

 

Ďalšie články o Zuzane na Freeskier.sk
Zuzana Stromková druhá na Nine Queens 2013
Zuzana Stromková v ženskom filme – Shades of Winter

 

IMG_0291

 INSTAGRAM @zuziicka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*