news

Zuzana Stromková – Novinky zo Sochi “Dnes sme mali tretí deň tréningu”

By on February 6, 2014
titulka_zuz_soch

V Soči som už pár dní a už som pomaly zabývaná. V dedine sa postupne začínajú objavovať športovci zo všetkých kútov sveta (dokonca aj Jamajčania :) ) Bývam v Olympijskej dedine Roza Chutor, korá je položená asi hodinu a pol od Soči. V dedine sa nachádzajú domy a hotely pre športovcov. My máme pre seba jeden celý  apartmánový dom a nemáme to ďaleko na svah, posilňovne či športového centra.

Ubytovanie je celkom príjemné a v menšej izbe bývam spolu s Nanou. No je tu aj pár menších nedostatkov …predvčerom nám prišli vešať záclony a závesy a pred vchodom nám domurovavali kachličky…na chodbe stále oproti ostatným domom stále chýba recepčný pult a na mietso neho sú zatiaľ urobené iba rozvody. Ale nevadí mi to, cítim sa tu dobre a aj tak veľa času netrávim mimo izbu.

Rusi sú veľmi milí a snažia sa vždy ochotne poradiť a pomôcť… Ale tým, že ani jeden z nich nevie anglicky a nie je domáci, nastáva obrovský chaos… Nik nevie nič, od rusa je možné po anglicky počuť iba dve frázy: prvá, pokial nevie a snaží sa to dopátrať asi tak 10 minutút od ostatných, ktorý nevedia tiež nič: WAIT A MINUTE a hláška po ochotnom poradení po 10 minutach / ktoré ani oni sami nevedia či je správne/ GOOD LUCK.

Freestyle je na Olympiáde po prvý krát a trať, ktorú nám postavili trošku precenili. Príde mi väčšia ako som predpokladala a nie moc bezpečná. Ale aj napriek tomu po troch dňoch tréningu si na ňu pomaly začínam zvykať a robiť všetko pre to aby som kvalifikáciu odišla čo najlepšie. Dnes sme mali tretí deň tréningu, prvé platformy ma bavia a už mám predstavu o tom čo by som na nich chcela robiť no skoky sú dosť veľké a zatiaľ nemám naplánovanú jazdu do detailov…pred sebou máme ešte 3 tréningové dni pre to dúfam, že skoky si do kvalifikácie najazdím.

Dnes sme vztyčovali našu vlajku pripájam fotky z vešania.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*