news

Zuzana Stromková druhá na Nine Queens 2013

By on March 19, 2013
NineQueens_Bertagna_byChristophSchoech

Dokonalé počasie privítalo účastníčky freestyle preteku  Nine Queens v stredisku Serfaus-Fiss-Ladis. Medzi pozvanými freestylistkami nechýbala ani slovenka  Zuzana Stromková. V Big Air preteku sa jej darilo a svojimmi trikmi prekvapila aj súperky. Počas piatich dní sa 15 ženských účastníčok prezentovalo na tamojšom snežnom zámku pred zrakmi divákov, fotografov a kameramanov.

V deň preteku povzbudzovalo dievčatá množstvo prihliadajúcich divákov. Pre zranenie sa nezúčastnili preteku Coline Ballet-Baz a Jamie Crane-Mauzy, ktoré aspoň v zákulisí povzbudzovali ostatné súťažiace. Ranný jam session stanovil najlepších 8 dievčat, ktoré si to neľútostne rozdali vo veľkom finále. Skvelé vibrácie na štarte a uvoľnená atmosféra dávali tušiť v skvelý zážitok.

Nakoniec sa vo finále stala neprekonateľnou mladá nemka Lisa Zimmermann, ktorá svojimi trikmi vyslala jasný signál, že s ňou treba počítať aj medzi profesionálkami. Jej cork 900 truckdriver v prvej jazde a double cork 1260 safety v druhej jazde boli ako z učebnice freestylu. Lisa je jedinou freestylistkou na svete, ktorá ja schopná robiť tieto náročné technické triky. “Som nadšená z trikov, ktoré sa mi podarili,” povedala po preteku Lisa. Skvelý výsledok zaznamenala druhá v poradí slovenka Zuzana Stromková, ktorej štýlové rodeo 720 safety a rodeo 900 (po prvý krát v kariére) očarilo aj rozhodcov. N atreťom mieste skončila Camillia Berra zo Švajčiarska s trikmi rodeo 720 a veľkým double frontflipom. Počas finále mala Angličanka Katie Summerhayes ťažký pád, no po skončení súťaže sa vrátila na skok a predviedla po prvý krát v ženskom podaní historický switch 1260.

Results

1. Lisa Zimmerman (GER)

2. Zuzička Stromková (SVK)

3. Camillia Berra (SUI)

4. Maude Raymond (USA)

5. Silvia Bertagna (ITA)

6. Katie Summerhayes (GBR)

7. Dania Assaly (CAN)

8. Philo Bair (AUT)

One Comment

  1. Pingback: Zuzana Stromková – Olympiádu v Soči má nadosah - freeskier.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*