news

Zuberská Foršta 2013 pozná víťazov

By on February 21, 2013
IMG_6326

Zuberská Foršta opäť raz bodovala a ako už vieme, patrí medzi top akcie na Orave.  Už po 4 krát organizátori tejto akcie nesklamali a pripravili skvelú akciu.
V piatok podvečer, deň pred dňom F, sme sa na čele s Ľudkom Snovákom stretli aby sme postavili a orezali kicker s tabelom 12m. Dokončil sa  o 22.00 a hneď potom sa to išlo zapiť do obľubeného lokálu. V deň  F  (9.februára 2013) sme začali s prípravami už o 6 ráno  aby sa na nič nezabudlo a všetko prebiehalo bez problémov..  Smaží sa cibuľka na guľášik, ,,Chuďas“ naráža prvý súdek pivečka. ,,Pali“ s chalanmi pripravuje ozvučenie nech to „čuť“ až na Salatín. A to najdôležitejšie „šejpovanie“ skoku, označenie hrán a streknutie nápisu „Zuberská Foršta vol.3“ na bok skoku. Toto všetko sa podieľalo na skvelom priebehu akcie.

Ako všetci vieme, na Orave máme  len dve ročné obdobia a to je zima a k….rásna  zima. Aj napriek nepriaznivému a mrazivému počasiu sa akcie zúčastnilo 27 jazdcov z celého Slovenska a mnohí lokáli (11 snowboardistov a 16 freeskierov) medzi ktorými sa našlo aj ženské pokolenie. Pri registrácií dostali rideri fajnové domáce „F muffiny“ a môže ísť nato!

Rideri si dali tréningové jazdy aby odskúšali ako to lieta a rotuje. Kvalifikácia  predstavovala 2 hodinovú jam session, kde sme môhli vidieť vačšinou 360 a 540 no mnoho jazdcov skúšalo aj switch.

O pohodovú atmosféru sa nám postaral spomínaný DJ Ľudko Snovák, ktorý nie len komentoval polety chalanov, ale púšťal do éteru hlášky dňa, týždňa, mesiaca a možno aj roka.

Rozhodci  v podaní  Tomáša Murgáča „Murgiho“ a Marcela „Macaba“  vybrali do finále  12 postupujúcich jazdcov  – 6 freeskierov – Juraj Bernát, Igor Janckulík, Rado Kapralčík, Patrik Vozár, Ján Tajboš a Marek Uhrín a 6 snowboardistov – Matej Matys, Dušan Bízik, Boris Karolčík, Matej Dolník, Luboš Káčerík a Michal Bencúr.  A samozrejme dámy Natálka Šlapecká a Zuzka Stromková.

Počas krátkej obednej prestávky, kde rideri dostali skvelý oravský guľášik, sa losovala tombola v hodnote 3500 eur za čo patrí veľké ĎAKUJEM sponzorom.  Hlavnou cenou bola snowboardová doska FLOW. Zatiaľ medzi tým shaper Fero zo svojim tímom pripravil na veľké finále kicker a o dopad sa postaral náš ratrakár Michal.

A je to tu – finále. Jazdili sa 4 jazdy z čoho sa rátali dve najlepšie jazdy. Mohli sme vidieť to najlepšie z najlepšieho – padali väčšinou 540 a 720 no videli sme aj jedného Backflipa, Janckulík 1080 tail, Kaprov -switch cork 900, Matysov  swith 900 a mnoho iných. Po skvelých jazdách finále zavŕšili fínskou jazdou a prišlo vyhodnotenie.

Snowboard

1.miesto – Maťo Matys

2.miesto – Dušan Bízik

3.miesto – Maťo Dolník

4.miesto a najlepším snowboard juniorom bol Boris Karolčík

5.miesto – Ľubo Kačerík 6.miesto – Michal Bencúr

Freeski muži

1.miesto – Igor Jackulík

2.miesto – Juraj Bernát

3.miesto – Rado Kapralčík

4.miesto – Patrik Vozár

5.miesto – Ján Tajboš

6.miesto – Marek Uhrín.

Najlepším freeski juniorom bol Jarko Jirmer.

Freeski ženy

1.miesto – Zuzka Stromková

2.miesto – Natália Šlapecká

Ich motiváciou na víťazstvo boli ceny od sponzorov a prize money 600eur.

Po vyhodnotení ešte nič nekončí. Organizátori pripravili  „after party“ v KD Habovka kde sa oslavovalo a bavilo až do ranných hodín.
Veľké poďakovanie patrí hlavne organizátorom a sponzorom, pretože bez nich by sa táto akcia neudiala. Organizátori veria, že Zuberská Foršta bude každým rokom lepšia a lepšia.

Článok písala Livika :P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*