news

UPSIDE 2013, aprílové freeride dobrodružstvo – report

By on April 16, 2013
UPside 2013-111

Pre tých čo neprišli pre akékoľvek dôvody na tradičnú rozlúčku z freeride sezónou pod Chopkom, máme dobré správy. UPSIDE 2013 prebehol v plnej paráde a dokonca sme aj poprášili, čo je hlavný dôvod týchto aprílových stretnutí.

Piatkové ráno nás privítalo silným vetrom, hmlou a najmä dažďom. Kto sa doobeda odvážil na svah, ten to oľutoval. Aj to bol dôvod prečo sme už od rána pripravovali tradičný guláš, tentoraz bolo základom srnčie mäso. Hlavný guláš majster Michal Oško je našou ikonou, každoročne sa venuje niekoľkohodinovej príprave skvelého pokrmu a nebolo tomu inak ani túto sezónu. Výdatne mu pritom pomáhali “naše herečky” i ďalší labužníci. Poobedné slniečko nás naštartovalo do ďalších dní, povzbudení krásnymi panorámami okolitých hôr sme si vychutnávali chvíle s priateľmi. Večer sa blížil, ľudí pribúdalo a ani sami nevieme ako, prehupli sme sa do ďalšieho rána.

UPside 2013-22

 

Freeride Test KÄSTLE, SWANS, LANGE Koncert Quarreling Men

Sobota nás príjemne prekvapila. Slnko, na vrchole čerstvý sneh, ktorý v tienistých miestach prášil aj okolo obeda. Inak tradičný firn a dole v dojazdoch ako inak “lepidlo”. Každý si prišiel na svoje a aj keď počasie bolo “echt” aprílové (slnko, krúpy, dole dážď i hmla) boli jedinci, ktorých ste videli skákať po hrebeni ešte dlho po štvrtej poobede. Testovanie budúcoročných modelov lyží KÄSTLE a DYNASTAR bolo príjemným spestrením dňa, lyžiarky od LANGE mali taktiež svojich priaznivcov ako i optika a helmy od SWANS. Podvečerná opekačka v Humne, guláš, hudba a filmy z domácej i zahraničnej produkcie. To bola predzvesť nočného divokého programu. Ten zaobstarali naši priatelia z nu-metalovej kapely Quarreling Men (Liptovský Mikuláš). Rozpačité pohľady ľudí sa rozplynuli hneď od prvej skladby, začalo sa metalové šialenstvo. Skvelý rytmus, zvuk a show, ktorá rozhýbala absolútne každého. Kto nezažil nenuverí a môže skutočne ľutovať.

UPside 2013-92

Nedeľné rána sú vždy najťažšie a nebolo tomu inak ani na tomto ročníku. Nik sa neponáhľal, všetci sa usmievali a hora nás lákala nasvietenými svahmi. Južne orientované časti boli od obeda použiteľné, na severe pekne primrzli a ostali tvrdé počas celého dňa. Nevadí, neopomenuli sme ani Kamnnú chatu “Kamienku”, kde nás povzbudili maškrty kuchárov i barmanov. Postupne sa deň končil, ľudia sa rozlúčili, nabrali smer “sladký domov”.

Veríme, že každý kto sa zúčastnil nasal atmosféru, ktorou dýcha naša krásna príroda i ľudia ktorí v nej žijú. Dúfame tiež, že ste si odniesli ten jedinečný pocit z jazdy vo voľnom teréne, ktorý vás poháňa v hľadaní stále nových a nových miest, ktoré túžite navštíviť. 10.ročník UPSIDE je teda minulosťou a už dnes vás všetkých pozývame na nasledujúci ročník, opäť v apríly ako každý rok.

Ďakujeme priatelia za vašu účasť i podporu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*