news

The Pharcyde, klenot amerického hip-hopu na Uprisingu

By on June 21, 2013
The Pharcyde 09

Najväčší bratislavský letný festival Uprising nesklamal ani tento rok a svojim fanúšikom opäť prináša kus hudobnej histórie. Priamo z amerického Los Angeles totiž koncom augusta do Bratislavy prichádzajú hip-hopové legendy The Pharcyde. Títo rapperi pôsobia na scéne vyše 20 rokov a na konte majú nejednu kultovú rapovú hymnu. Ich hudba a texty sú aj po dvoch dekádach nadčasové, uvedomelé, pravdivé a kompletne vyvracajú zažité hip-hopové klišé.

Ich debutový album “Bizarre Ride II the Pharcyde” je dodnes považovaný za klenot americkej produkcie 90-tych rokov. S predajom cez milión nosičov si získali veľkú pozornosť, a boli prirovnávaní ku De La Soul a Tribe Called Quest. Nasledoval druhý album “LabCabInCalifornia”, prevažne produkovaný jedným z najcenenejších producentov menom J Dilla. Pred vznikom The Pharcyde sa jej zakladajúci členovia Imani, Slimkid3 a Bootie Brown venovali primárne tancu, ktorý podľa ich slov výrazne ovplyvnil ich tvorbu. Medzi ich najpopulárnejšie hity patria “Passin’ Me By“, “Ya Mama“, “Oh Shit“, “Otha Fish“, “Runnin” a “Drop“, ktorého video režíroval Spike Jonze (“Being John Malkovich”, “Adaptation”). Na Uprising prichádzajú v live formácií s kapelou, dj-om a vj-om, a ich skladby budú v tomto podaní o to úchvatnejšie.

Vidíme sa 23. a 24.augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, kde sa uskutoční už šiesty ročník festivalu Uprising. Z hip-hopu sa okrem The Pharcyde môžete tešiť aj na miestnych AMO & Band, Delika, Haf & Beyuza, či české legendy PSH. Medzi headlinerov festivalu tento rok patria Ky-Mani Marley, Busy Signal, Protoje, Dub Inc a Buraka Som Sistema, organizátori však sľubujú ešte ďalšie extra prekvapenia v programe.

Najvýhodnejšie lístky na festival kupujte do 30. júna za 30 € v sieti Ticketportal. V predaji sú aj VIP lístky s neobmedzeným konzumom vo vyhradenej private zóne.

Viac info na:

http://www.uprising.sk

http://www.fb.com/uprisingreggaefestival

Event:

http://www.facebook.com/events/589931431039922/

Lístky:

http://www.uprising.sk/sk/vstupenky.html

Drop

Runnin’

Passin Me By

Otha Fish

Oh Shit

Ya Mama

She Said

Officer

Pandemonium

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*