news

Tabke a Hargin víťazmi FWT v Chamonix-Mont-Blanc 2013

By on January 28, 2013
1

Chamonix-Mont-Blanc, Francúzsko (26. januára 2013) – tretia zastávka Freeride World Tour. Mont Blanc vytvoril dramatické pozadie preteku v lyžiarskej oblasti La Flégère na stene Aiguille Pourrie. Počasie bolo perfektné, nebo s minimom oblakov.

V snowboardovej kategórii mužov, ktorá odštartovala pretek v Chamonix dominoval francúz Jonathan Charlet. Víťazstvo si vyslúžil krásnou jazdou a dvoma peknými trikmi (gigantický air a 360 rotácia na konci trate).

Jonathan sa po preteku vyjadril: “Som spokojný so svojou jazdou. Ráno som bol trochu nervózny, pretože moji priatelia a rodina mali byť medzi divákmi. Súťažil som tu aj pred troma rokmi a dal som podobnú line-u. Snažil som sa aby moja jazda bola plná slobody.”

Navrchole lyžiarskej katégórie mužov sa umiestnil Drew Tabke z Crystal Mountain so skóre 91.67. Svoju jazdu odštartoval priamou jazdou po spádnici, kde si udržal neuveriteľnú rýchlosť až po prvý obrovský cliff. Jazdu zakončil peknou 360-tkou. “Je to pre mňa obrovská česť vyhrať túto zastávku v Chamonix, pretože je to špeciálna časť Freeride World Tour a krásne miesto. Som šťastný, že som vyhral pretože úroveň lyžiarov v tejto sezóne je veľmi vysoke”, poznamenal Tabke.

Po niekoľkých týždňoch voľna sa v preteku prezentovala aj ženská kategória, kde si prvenstvo odniesla Christine Hargin zo Švédska. Taktiež si drží titul z preteku v Revelstoke. V tomto preteku predviedla veľmi rýchlu zjazdu, ktorú zakončila pekným skokom.

Po jazde sa vyjadrila, “som veľmi spokojná so svojou jazdou a prvým miestom! Šla som presne tú line-u, ktorú som chcela. Konkurencia je veľmi vysoká a musela som sa veľmi snažiť aby som vyhrala. Teším sa na Kirkwood.”

Final results:

Ski Men

1. Drew Tabke – USA

2. Fabio Studer – AUT

3. Wille Lindberg – SWE

Snowboard Men

1. Jonathan Charlet – FRA

2. Ralph Backstrom – USA

3. Sammy Luebke – SUI

Ski Women

1. Christine Hargin – SWE

2. Nadine Wallner – AUT

3. Pia Nic Gundersen – NOR

Snowboard Women

1. Laura Dewey – USA

2. Margot Rozies – FRA

3. Aline Bock – GER

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*