news

Stromková štvrtá, Šlepecká šiesta v poslednom Slopestyle preteku Svetového pohára

By on March 23, 2014
54078_G08_W01

SILVAPLANA, SUI – finále FIS Freestyle World Cup v disciplíne Slopestyle spoznalo svojich víťazov. Medzi štartujúcimi nechýbali ani slovenky Zuzana Stromková a Natália Šlepecká, ktoré sa prebojovali do osmečlenného finále v piatkovej kvalifikácií. Na účastníkov čakal park dizajnovaný Schneestern snowpark company.

V sobotnom finále sa z víťazsttva tešili Lisa Zimmermann (GER) v ženskej kategórií a Jesper Tjader (SWE) v mužskej.

Po nepodarenej prvej finálovej jazde sa Lise vydarila jazda číslo dva, ktorou potvrdila víťazstvo nielen v tomto preteku ale i celkové prvenstvo v celkovm hodnotení svetového pohára a získala tak kryštáľový glóbus.

Medzi mužmi sa podobný kúsok podaril Jesperovi, ktorý si okrem víťazstva v Silvaplana odniesol aj celkkové prvenstvo vo svetovom pohári.

Našim dievčatám sa podarilo kvalifikovať z druhého Zuzane a ôsmeho miesta Natálií. Vo finále nakoniec obsadili 4. miesto miesto Zuzana Stromková a 6. miesto Natália Šlepecká. V celkovom hodnotení svetového pohára obsadila Zuzana Stromková výborné 5. miesto a Natália Šlepecká 20. miesto.

54078_G08_W01

 slovakia freestyle ski team

Results Women

Screen Shot 2014-03-23 at 17.45.36

Results Men

Screen Shot 2014-03-23 at 17.45.06

http://youtu.be/JAYri47g5hk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*