news

Spoznaj najzaujímavejšie miesta pre freeskiing – Chamonix

By on May 4, 2013
Screen Shot 2013-05-04 at 11.35.24

Pošas mesiacov, kedy sneh ustúpil z našich hôr prichádzame každoročne s informáciami o miestach, ktoré by si nemal nechať ujsť žiadny milovník freeskiingu. Sú to miesta legendárne, kde freeskiing vznikal alebo miesta, ktoré sú neznáme ale o to zaujímavejšie prostredím i kultúrou.

Dnešný žurnál nazrie do skutočnej “meky” freeridingu, Chamonix. Francúzsko je krásne a rozmanité. Bujará história, svetoznáme dominanty a najmä nezabudnuteľné miesta pre skutočných labužníkov voľnej jazdy.

Chamonix sa radí medzi jednu z najstarších lyžiarskych lokalít. V jednom momenta sa prechádzate staručkými ulicami dediny, popíjate kávu v niektorej z množstva reštaurácií a o pár minút už prežívate najšialenejšiu lyžiarsku jazdu svojho života. Pulzujúci život v objatí horských masívov, príbehy dobrodruhov i ľudí žijúcich na strmých stráňach sú vpísané veľkými písmenami do histórie tohto regiónu. Nájdite si cestu a nahliadnite hlboko do dolín z vrcholu Mont-Blancu.

Poznáte aj na Slovensku miesta, ktoré sú jedinečné? Máte fotky alebo video? Pošlite nám ich aj s textom o danej lokalite, určite ich zverejníme pod vaším menom.

Chamonix

Chamonix

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*