news

Snehová masovka z Chopku po druhé

By on January 17, 2013
Red Bull Zjazd na Doraz_Tatranska Lomnica 2012_02

Strkanica, tlačenica, lakťovky, blokovanie súpera, paličky medzi lyže – to všetko sú povolené zbrane na štarte masového zjazdu Red Bull Zjazd na Doraz.
Druhú edíciu extrémnych zjazdových pretekov lyžiarov a snowboardistov čakajte už 26.-27. januára 2013. Kým prvý ročník nadšenci kĺzavých dosiek šusovali z Lomničáku, v roku 2013 sa najrýchlejší borci postavia na vrchol Chopku v stredisku Jasná.

V roku 2012 zvíťazil v premiére Red Bull Zjazd na Doraz Poliak Darius Duda, ktorý 2555-metrovú trať  z Čučoriedok do Tatranskej Lominice zvládol za 2:33,60 min. Kvalifikáciu si vyskúšala aj najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Velez Zuzulová.
Do aktuálnej výzvy: CHOPOK sa môže prihlásiť každý, kto si trúfne zísť šusom 5-kilometrovú zjazdovku z vrcholu Chopku až na Záhradky. Zo sobotňajšej kvalifikácie, ktorá sa bude konať na 800-metrovej trati A3 z Brhlísk k hotelu Grand, postúpi do nedeľňajšieho finále 300 najrýchlejších. Vo finále to už bude masovka. Po štartovom výstrele, šprint na 50 metrov pre svoj športový výstroj a hor sa rovno dolu kopcom! Víťaz musí byť rýchly, dobrá stratégia je nutnosť, podstatou je rozumne si rozložiť sily až do cieľa a fičať dolu kopcom na doraz! Prvý v cieli je kráľom Chopku!

Doraz hájiť slovenské farby! Každý, kto sa zúčastní kvalifikácie získa zvýhodnený víkendový skipas. Počet miest v kvalifikácii je limitovaný.

Na snehový svah sa prídu doraziť aj bikeri. Kým najlepší zjazdár Filip Polc si vyskúšal už trať z Lomničáku, tento rok vyzýva tých najlepších z Čiech a Slovenska. Tí,sa pustia dolu svahom hneď po lyžiaroch a boardistoch.

Image.1358367462291

TRAŤ:

Kvalifikácia: A3 (Brhliská – Grand) Finále: z vrcholu Chopku na Koňský grúň, smer Rovná hoľa a cieľ Záhradky.

PROGRAM:

Sobota 26. januára 2013 od 9:00 do 13:00 h KVALIFIKÁCIA (A3 Brhliská – Grand)

AFTERPARTY v Happy Ende

Nedeľa 27. januára 2013 8:30 h FINÁLE (Chopok – Záhradky)

Viac informácií a registrácia na  www.redbull.sk/zjazdnadoraz

Pozrite si video z prvého ročníku Red Bull Zjazd na Doraz:
www.redbull.sk/zjazdnadoraz

One Comment

  1. maio

    January 18, 2013 at 10:58 am

    taaaak to by som si dal, ale na tu spravnu rychlost nemam vahu *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*