news

Rozhovor: Čo je to Nine Queens?

By on March 4, 2014
CS__130312_nine_queens_2013_0021_titulka

Po svete prebieha niekoľko zaujímavých projektov. Na jednom z nich sa v minulosti zúčastnila Zuzana Stromková a v tomto roku chce opäť zabojovať o nomináciu.

Zuzka, čo je to nine qeens, o čo tam ide?

Nine Queens je najprestížnejšia udalosť v ženskom freeskiingu. Do súťaže je predom pozvaných 9 dievčat z celého sveta a ostatní sa môžu dostať na tento event prostredníctvom natočenia videa. Celý týždeň sa tam odohrávajú rôzne shootingy a koncom týždňa je spravený contest. Na Nine Queens sú pozvaní kameramani a fotografi, ktorí majú medzi sebou rôzne súťaže nielen o športovú ale napríklad aj lifestylovú fotografiu či video počas celej udalosti… Je super stretnúť najlepšie freeskierky sveta a stráviť s nimi celý týždeň v spoločnosti kameramanov a fotografov ktorí svoju prácu vedia robiť. Tento rok bude zaujímavejší, pretože okrem freeskierok sa na Nine Queens môžu prihlásiť aj snowboardistky.

Kde a kedy sa to odohráva?

Dva roky po sebe sa Nine Queens odohrával v Rakúsku, no pre nedostatok snehu ho tento rok 2014 preložili na poslednú chvíľu do Livigna v Taliansku v dátume od 26-30 marca. Každoročne je na Nine Queens postavený skok v tvare hradu a vždy je tento monstróžny zámok krásne a prepracovane postavený.

Ako je možné dostať sa na tento event?

Je to jednoduché, natočíš video zo svojimi trikmi a odošleš ho do 14. marca na mail, ktorý nájdeš oficiálnej stránke Nine Queens. V porote sedí Virginie Faivre, Kaya Turski, Silvi Mittermuller, ktoré si vyberú zo všetkých videí a pozvú na hrad najlepšie kráľovné.

Chystáš sa zabojovať o účasť aj tento rok, povedz nám niečo o tvojej nominacii.

Na Nine Queens som sa dostala už minulý rok a budem sa o to usilovať aj tento. Video mi postrihal moj priateľ Martin Bernard, ktorý mi túto sezónu urobil už viac videí… Do editu z Nine Queens použil mix záberov, ktoré sme natočili v Saas Fee, Colorade a Mayrhofene.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*