news

Rozhovor – Lubo Mlynček

By on April 2, 2014
lubo_tit

Ľubo, nedávno ste odpublikovali video zo Štrbkého plesa, kde ste v parku predviedli pár pekných kúskov. Máš ďalšie plány v čom sa zlepšiť a kam sa posunúť?

Jasné,chcem to posunúť čo najdalej ako sa dá, no jazdím hlavne pre radosť a snažím sa si to užívať čo najviac.Popri škole a brigádach sa len ťažko hladal čas na jazdenie tak som sa snažil tráviť volný čas čo najviac na lyžiach či už v parku alebo niekde v horách keď bol dostatok snehu. Jazdím zatial len na Slovensku v strediskách ako Jasná, Donovaly alebo Štrbské pleso, no v budúcnosti by som chcel ísť na pár dní niekde do Rakúska kde sú tie parky na trošku inej úrovni oproti Slovensku. Súťažiam som sa moc nevenoval ale chcel by som to zmeniť a ked už budem mať niečo natrénované tak ma uvidíte aj tam. Momentálne mám študentskú pauzu po maturite a pracujem.Cez leto ma môžete vidieť aj na Slovenskom pohári v Downhille na bicykli.V nasledujúcej sezóne 14/15 by som chcel ustáť aj nejaké doubles tak uvidíme ako mi to víde no zatiať nechcem predbiehať.

Odkiaľ si, s kým jazdíš a ako dlho?

Som z  Liptovského Jána, čo je kúsok od Lipt. Mikuláša, ktorý určite dobre poznáte. Jazdím s chalanmi z celého Liptova no najčastejšie s Paťom Beňom, s ktorým si velmi rozumieme a hecujeme sa do trikov spoločne . Mám 19 a freeskiingu sa venujem už nejaké tie 4 roky no nikdy na to nebol poriadne čas pretože v zime sa venujem hlavne práci lyžiarského inštruktora.

Ako sa dostal k freestylu a ako by si popísal cestu od prvého kontaktu v parku po dnešný deň?

Lyžujem už od svojich troch. Najskôr to bolo pretekanie, no po čase ma to už omrzelo jazdiť pomedzi tyče tak sme si s chalanmi Janom Schrötterom a Denisom Šúlekom s ktorými som začínal, postavili prvé mini skoky popri zjazdovke a už som vedel ktorá bije :) . Postupne sme začali chodiť do snowparkov a zlepšovali skill .

Čo táto sezóna aká pre teba bola?

Z môjho pohľadu bola táto sezóna asi najlepšia čo sa týka progressu. O tom že to bola najhoršia zima bez snehu niet pochýb ale to ma neodradilo a snažil som sa jazdiť vždy ked sa dalo. Nedostatok času mi moc nedovoloval jazdiť a trénovať posledné 3 roky, tak som si povedal, že to musím zmeniť. Už keď napadol prvý sneh, tak sme vytiahli lyže a išli jibovať. Počas sezóny som sa venoval hlavne jibbingu v Jasnej a naučil sa pár nových trikov. Neskôr, keď už padol nejaký ten sneh a boli mínusové teploty bolo možné postaviť aj nejaké skoky. Túto sezónu som mal naplánované že budem chodiť jazdiť na Donovaly a trénovať tam, no bohužial podmienky boli také ake boli a jediná možnosť bolo Štrbské Pleso. Tak sme sa vybrali tam, natočili video o ktoré sa postaral Ján Ďuriš a užili si na plno pár slnečných dní.

Držíme palce a vďaka za rozhovor. Čo by si chcel spomenúť ešte na záver?

Chcem sa poďakovať hlavne mojej rodine a kamarátom ktorí so mnou jazdia a prežívajú tú zábavu a radosť z jazdenia. ĎAKUJEM !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*