news

Røldal Freeride Challenge 2013 – report

By on May 1, 2013
Kjell Kristian Sandum throwing a backflip. Foto- Sverre F. Hjørnevik

Røldal (Nórsko), malá dedinka s 520 obyvateľmi na juhozápadne pohoria Hardangervidda hostí každoročne posledné freeride preteky na území Európy. V minulosti miesto preteku FWQ, dnes opäť “iba” najväčšie podujatie pre nadšencov jazdy vo voľnom teréne zo severu starého kontinentu. Je to tiež miesto s najväčšími snehovými zrážkami, každoročné priemery sa tu rátaju na viac ako 12 metrov. Cesta z Oslo sme trvá 4 a pol hodiny, z Bergenu a Stavangeru 3 hodiny.

Posledný aprílový víkend sa v Røldali stretli nadšenci SNB/FRSK/TELEMARK aby prezentovali svoje nadobudnuté skúsenosti vjazde vo voľnom teréne. Našli satu aj účastníci FWT, úroveň bola aj v ďaka nim veľmi vysoká. Všeobecne je známe, že severské krajiny majú širokú základňu kvalitných freeriderov.

RFC2010logo-233x300

Jarný sneh, slniečko a skvelé víkony jednotlivých jazdcov. Tak sa dá v krátkosti popísať deň na tamojšej hore, ktorá ponúka nádherné miesta pre veľlké a bezpečné skoky. Niektorí účastníci tvrdia, že je to “najlepšie misto na planéte”. Nuž proti gustu žiadny dišputát, krásne je aj u nás na Slovensku. Pozrime si ale konečné výsledky freeski sekcie, tá nás zaujíma najviac.

Kompletné výsledky, fotky a všetky videá nájdete na roldalfreeride.no

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*