news

Prašanový sen – Tirolsko

By on January 23, 2015
Clouds_and_fields

POWDER DREAM….sa stal skutočnosťou uplynulý víkend pre partiu kamarátov zo stredného Slovenska.

Aj napriek tomu, že to z počiatku nevyzeralo ružovo – služobka do Innsbrucku bola zahájena a team `Big Air v meste www.bigairvmeste.sk v zostave Wolec, Peťka, Ondrash na čele s vedúcim zajazdu Viktorom sa dovalil ku mne v plnej zbroji ( a to doslova)!

Piatok 16.1.2015 príjemnych +15 stupnov nedávalo ani tušiť,  čo sa udeje v priebehu nasledujúcich hodín. Slabým odhadom usudzujem, že tomu napomohlo nielen vyvolávanie zrážok počas posedenia s domácou u domácej, ale aj skutočnosť, že predsa len čosi privialo z juhozápadných smerov. Náš kamarát Bergfex nás nenechal v štichu a poslal do Tirolska to čo sľuboval.

Sobotné tvrdé prebudenie do reality – pre silný lejak neťaháme, a tak naše kroky smeruju na tour po čarovnom Innsbrucku. Aj napriek lokalitám s luxusným vyhľadom hmla si ide svoje a  nevidíme ďalej ako na Bergiesel, kde sa večer koná Air+Style. Služobka v plnom prúde, rezeň zjedený, anorak oblečený, flachman naplnený a tak hor sa na štadión.  Spočiatku vyzeráme ako banda trotlov naobliekaných do najkrutejších podmienok – ale neskôr nielen nám ale aj Staalemu ( Sandbechovi pozn.) začína ísť karta! Nebo spúšťa vojnu vločiek, vyťahujeme jokera a Staale uz rotuje triple s najvyšším možným skóre, čim sa stáva víťazom Innsbruckého A+S kontestu.

We_waytoheaven

Noc po takýchto eventoch je ako obvykle  krutá – chlapci z Kya Bamba sound https://soundcloud.com/kyabamba rozpalujú dancefloor v reggae rytme, ruka hore , shake sem shake tam a zistenie že  je  6 ráno a cca za hodinu by sme mali vstávat a stepovať prví na parkovisku v nás vyvoláva nedôveru v samých seba.

Nedeľa asi 7:20 všetci kremnickí baníci sa tvaria že sú už hore, 7:40 Viktor hučí pomé vstávajme na Axameri je sunshine, 7:50  naozaj je tam sunshine a nadelilo 40 čísel prašanu – bytom zaznie kompaktné OKAY – vyrážame! Chvíľu pred 9 sa už vezieme hrkalkovou dvojsedačkov na vrch Pleisen 2235 m www.axamer-lizum.at. `Hintam` ukazujem chalanom a po vysadnutí už len rovná čiara, nevieme nič, len cítime biele, prášivé, studené a zároveň hrejivé chvile obklopení bielym zázrakom, pred nami široké pláne, lesy, všetko bezpečné a zjazdné  a tak to podpisujeme bielym perom. A po takomto dni, naplnení powderínom a radosťou sa poberáme každý svojim smerom…

Clouds_and_fields

Tento trip bol neskutočný, ďakujem všetkým za účasť a za zapozicanie piepsov chalanom z OZ Freeride LM www.freeridelm.sk – it was legendary a na záver už len ´žabiatko´  :)

Terez

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*