news

Powder finder 2014

By on November 9, 2013
Powder-Finder-13

Cieľom tohoto článku je vyvolať debatu o tom, ako nastaviť pravidlá  a systém  video súťaže POWDER finder ešte pre tým, ako bude ďalší ročník spustený. Každým rokom je snaha zlepšovať nedostatky. Preto je potrebné poukázať a zhrnúť, čomu sa z minulých ročníkov vyvarovať.

Vyzývame teda všetkých, ktorí sa chcú do súťaže aktívne zapojiť, aby čo najskôr vecne do komentárov k tomuto článku zhrnuli všetky negatíva, čo by si priali zmeniť, prípadne zlepšiť. Na základe týchto pripomienok spoločne posunieme súťaž ďalej a vyhneme sa tak problémom v budúcnosti. Prioritou súťaže musí ostať jej priebeh v duchu fér-play.

Powder finder 2014 – Neváhajte sa zapojiť a napísať ku článku komentár

 • čo by ste zmenili v rámci systému hodnotenia oproti minulým ročníkom?
 • akým spôsobom navrhujete hlasovať za videá?
 • ak sa plánujete zapojiť do súťaže, čo je pre Vás ako súťažiaceho najdôležitešie v súvislosti s priebehom súťaže?

Ďakujeme za všetky postrehy.

Všebocné podmienky, kritéria a termín ročníka 2014 oficiálne odpublikuje hlavný organizátor Janko Bezrouk na stránkach freeskier.sk po nastavení pravidiel súťaže. Predpokladaný štart je začiatkom Decembra 2013.

14 Comments

 1. luky

  November 13, 2013 at 7:44 pm

  som za dve kategorie jedna pomocou like ale nie za like na stranke kedže tam a hlasuje pomocov proxov .a druha cena by bola za najlepšie video no je to na vas

 2. Paťo

  November 13, 2013 at 2:34 pm

  Jedna vec je zviditeľniť freeskier-a na facebooku a celkovo medzi ľuďmi, ale vec druhá je súťaž. To by som dokopy vôbec nedával a preto si stále stojím za tým, aby sa vôbec súťaž neuberala smerom like-ovania. Problém nie je v tom, že oslovujem prietaľov a známych, aby mi posielali like(to by ešte nebolo až také kritické, aj keď by to už nebolo veľmi spravodlivé), no skôr vidím veľký zádrhel v tom, že sa dá ľahko z jedného počítača pomocou proxy serveru poslať nekonečno hlasov. Je to úplne jednoduché, ak má človek trpezlivosť, tak dokáže za noc “zahlasovať” za svoje video aj 500-krát.

 3. MaPe

  November 13, 2013 at 1:46 pm

  Hlasovanie v podobe LIKE (prepojené cez FB) je hodne krát neobjektné nakoľko vieme všetci ako sa prosí o lajky. Z mojho pohladu alebo teda ako by som to ja osobne spravil by bolo, že by predsa halsovali fanušikovia (aby sa videa dostali na oči vačšje skupine ludi)- z halsovania fanušikov by sa mohli vybrať povedze napr. TOP 3 videa z ktorých by už porota alebo teda členovia freeskier tímu vybrali víťaza. Alebo návrh #2 spraviť dve kategororie, kde v jednej by čisto teda len fanušikovia vyberali a druhu kde by vyberali členovia freeskier.sk

  Čo sa týka podmienok by som určil maximálnu dlžku 5-6 minut lebo potom to už prestane každého baviť pozerať furt to isté. Určite osobne by som nedbal na profi strihu videa lebo nie každý má na to aby to vedel alebo si zohnal známeho čo by mu to postrihal a určite by som nedbal ani na lokalite- alebo teda potom by som to nejak rozčlenil na Slovenské a zahraničné. Lebo môže byť hoc jak dobrý freeskier s dobrým video ale bude mať video “len” zo Slovenska a nebude mať šancu? To nie!

 4. Jan Molnar

  November 11, 2013 at 10:21 pm

  Súhlasím s Ivom a Lukášom…lajky nie sú objektívny spôsob, ako vyhodnotiť súťaž…práve kvôli tomuto spôsobu vyhodnocovania jedna nemenovaná stránka zrušila podobné súťaže o GoPro…podľa môjho názoru by bolo najlepšie, keby o víťazoch rozhodovali “šéfovia” freeskier.sk, a aj samotní zúčastnení, samozrejme podľa vopred stanovených jasných kritérií, akými by mohli byť napríklad výber lokality, dĺžka videa, strih, kvalita jazdenia, “čistota” a originalita záberov atď..toľko môj názor :)

 5. lukasb

  November 11, 2013 at 10:06 pm

  Nazdar :) ja som tiež osobne za stanovenie nejakých pravidiel ako dĺžka, aspoň aké také vymedzenie povahy respektíve obsahu videa a podobne. Nemusí sa jednať o nejaké striktné pravidlá ale aspoň nejaké vymedzenie by suťaž mohla mať. A tiež v istom suhlasim s Ivom že podstata lajkov je asi hluposť ale v zásade by som to vyhodnotenie rozdelil na dve kategorie ako už bolo napísané, aj lajky aj nejaká objektívna porota, pretože lajky sú síce neobjektívne ale možu tento náš šport ukázať novým ľuďom a prispieť tak k zdokonalovania a napredovaniu a tá porota vyberie toho naozaj najlepšieho ktorý si to právom zaslúži. Toľko odomňa ak budú dotazy budem reagovať :) ale inak cením všetko energiu ktorá sa do tohto portálu vynakladá :)

 6. Luky

  November 11, 2013 at 11:50 am

  som za dve kategorie jedna najvekši počet like druha najkrajšie video ktore vyberie porota.
  ak date len najkrajšie video obyčajny suťažiaci nema šancu vyhrať vždy sa najde nejaky profesional čo uroby perfektne video

  • Paťo

   November 11, 2013 at 2:28 pm

   Ale veď o to predsa ide.. Nech vyhrá ten najlepší. Niekto vie perfektne lyžovať, no možno sa mu nepodarí kamerou zachytiť to pravé orechové a opačne, ten čo nie je až taký dobrý lyžiar si môže dopomôcť perfektnou prácou s kamerou a strihom. Prečo by mal vyhrať niekto, to na to nemá, ale zato má veľa známych, ktorí mu pošlú like? A nadruhej strane zas verím tomu, že sa spoločnosť SHERPAS nezapojí do tejto súťaže, takže ak si len trochu dobrý lyžiar vo voľnom teréne a máš aspoň malú kameru GoPro, tak to skús a možno budeš prekvapený ako to dopadne..

   • luky

    November 13, 2013 at 7:46 pm

    no ved preto dve kategorie šancu maju vyhrať aj ty aj ty :)

 7. Paťo

  November 10, 2013 at 9:43 am

  Ahojte !

  1.Určite sa neuberať smerom “počet like-ov” ako to tu už spomínali chalani.(Minulý rok mi to prišlo ako súťaž hackerov a nie freeriderov)
  2.Treba určiť jednoznačné pravidlá, tým mám na mysli osnovu videa a minimálny čas trvania videa. (Kto nedodrží čo i len jeden bod osnovy videa, nedodržal pravidlá a bude diskvalifikovaný)
  3.Hodnotiť jednotlivé videá by mala dopredu zostavená porota – napíšem sem príklad: 1.člen poroty by bol administrátor stránky(s najväčším slovom), 2.člen poroty by boli samotný súťažiaci (s tým že hlasovať by mohli/museli za ktorékoľvek video okrem svojho) a tretí člen poroty by mohol byť napríklad nejaký nezávislí profi freeskier (ak je to samozrejme možné).
  4.Nechcem zachádzať do úplných detailov, ale možno by bolo dobré porozmýšlať nad nejakým bodovacím systémom, čo sa týka hlasovania, alebo pod..

  Toľko môj názor, majte sa!

 8. Matúš Linda

  November 10, 2013 at 9:15 am

  alebo spraviť dve kategórie, people choice cez lajky, a druhú na základe poroty

 9. Matúš Linda

  November 10, 2013 at 9:14 am

  tak ako Ivo hovorí, hlasovať cez like-y nieje absolútne objektívne, takisto som za nejakú porotu ktorá vyberie to naj.

 10. Juro

  November 10, 2013 at 9:07 am

  tiez si myslim, ze vybrat vitaza iba na zaklade lajkov je somarina. Ked uz teda je nutne nahanat lajky, nech dostane clovek s najvacsim poctom lajkov nejaku inu cenu, nie prvu. Prva nech je vybrana “odbornou” porotou…

 11. Ivo Sčensný

  November 10, 2013 at 12:56 am

  Podľa mňa nie je dobré, ak je takáto súťaž rozhodovaná like-ami či už na FB alebo hocikde inde. Nevyhrá najlepšie video, ale človek, ktorý je najväčší spamer.
  Veľmi sa mi páčilo, ako ste nakoniec vyhodnotili minuloročnú súťaž. No možno by bolo najlepšie ak by video vybrala “porota”. Možnože vyhlasovatelia súťaže a teda vy a niekto zo sponzorov, aby to bolo objektívne a nie o lajkoch.
  Tak či tak, ako vravím myslím, že minulý rok ste to vyhodnotili spravodlivo a to sa cení. Len tak ďalej :)

 12. sabo

  November 10, 2013 at 12:47 am

  vyvarovat sa hlavne tomu, ze vyhra video ktore nesplni zakladne pravidla ktore boli dane, tak ako tomu bolo (tusim) v prvom rocniku…atd

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*