news

POWDER camps 2013 report

By on March 12, 2013
titulka

V termíne 2-8.3.2013 sa uskutočnil prvý kemp organizovaný v alpách pod hlavičkou freeskier.sk.  V nádhernom prostredí národného parku Veľké Taury v stredisku Heiligenblut pod horou Grossglockner hosťovalo osem kemperov. Aj keď v čase kempu prevládalo takmer  jarné počasie a dohľadať prašan bolo skôr vzácnosťou, prvé tri dni potešilo azúrové počasie a program obohatený v sprievode lokálneho horského vodcu Martina Glantschinga (lavínová inštruktáž, oboznámenie s oblasťou). Druhú polovicu týždňa zahalila oblačnosť, čo vytiahlo kemperov na pásy, jazdenie firnu, fotenie na zaujímavých miestach a oprášila sa aj lavínová výstroj pri nácviku vyhľadávania.

Nosným kameňom celej akcie bol tím ľudí s blízkymi záujmami,  ktorí nepretržite trávili čas v uvoľnej atmosfére pri spoločnom plánovaní. Cieľ bol jednoznačný: zabaviť sa, niečo nové sa naučiť a ukrojiť čo najväčší kus z toho, čo podmienky a hory ponúknu. Každý zúčastnený bol jedničná osobnosť, každý v týme zohral určitú rolu, priniesol svoj pohľad a zdieľal skúsenosti s ostatnými. Objektívne treba vypichnúť, že POWDER CAMPS 2013 je pilotným projektom tohoto typu a preto pri organizovaní ďalšieho ročníka budú zohľadnené všetky návrhy a doporučenia aby sa latka kvality neustále zvyšovala. V prvom rade patrí veľká vďaka za účasť kemperom Matúšovi Jurečkovi (ski), Janke Kusej (ski) , Martinovi a Zuzke Matulovcom (snb/ski), Jurajovi Rybenskému (ski) a výhercom druhého miesta súťaže POWDER FINDER (ktorí si po dohode s viťazmi vymenili cenu) Martinovi Ranostajivi a Ivovi Hlinkovi (snb).

Samozrejme vďaka patrí všetkým zainteresovaným, ktorý stoja za tým, že sa myšlienka zorganizovať kemp dočkala reálnej podoby:

  • m.s.t.t. cestovná kancelária, stredisko Grossglockner Heiligenblut, Kastle, Swans, gurushop.eu
  • organizátori Janči Bezrouk, LM Production a freeskier.sk

Na záver patrí slovo samotným zúčastneným:

Martin Ranostaj  – Bol to fajn výlet plny nových zážitkov. Kedže väčšina žlabov už bolo rozjazdených a čerstvý sneh nepadal, bolo treba hľadať nedotknuté lajny.  A práve prebojovať sa k nim mi dalo novú skúsenosť. Odporúčam každému.

Martin a Zuzka Matulovci – Nápad zorganizovať kemp so zameraním na freeride jazdenie vo veľkom alpskom stredisku je výborný.  Lokálny guide nás rýchlo zorientoval v miestnom backcountry a bezpečne previedol terénmi, nad ktorými by sme si inak dlho lámali hlavu alebo ich vôbec nenašli.  Aj kvôli dobrej partii spolu-kemperov sme si týždeň jazdenia užili, aj keď s prašanom to bolo pomerne biedne.

Juraj Rybanský – pred tým ako som šiel na camp  tak som od toho očakával, že sa zlepším v technike jazdy, lavínovej problematike, zažijem niečo nové, strentnem nových ľudí, zabavím sa a samozrejme zajazdím powder :) Môžem povedať, že všetky očakávania sa naplnili, len toho  powderu bolo trošku málo :) ale na druhej strane kedže sme za nim museli traverzovať, šlapať a sem – tam aj trošku liezť, tak to zase u mňa otvorilo nový rozmer hladania prašanu a teda nové zážitky, ktoré by som bez POWDER CAMPS  nemal. Zvlášť by som vyzdvihol lokálneho guida s ktorým sme mohli 2 dni jazdiť, bolo to výborné a keby boli len o trošku lepšie podmienky, tak by jazda v jeho sprievode bola neskutočná. Keď by som to mal na záver zhrnúť, tak vôbec neľutujem, že som šiel, pretože som stretol nových ľudí, zabavil sa, zajazdil, videl nové prostredie a naučil sa veľa nového, čo mi v budúcnosti pomôže  powder nájsť, užiť si ho a hlavne bezpečne.

Ivo Hlinka - co sa tyka kempu, hodnotím to ako super trip, určite odporúčam zažiť, jediné mínus bolo asi trocha pomenej prašanu, ale inak SUPER akcia, veľka vďaka za všetko….. :D

Matúš Jurečka - Jednoducho super partia, výborné stredisko len by to chcelo viac prašanu ale aj ten sme si našli. Najlepšia bola idylka s pivkom pri piecke s praskajúcim ohňom. Ďakujem všetkým bolo to super.

2 Comments

  1. Pingback: Heiligenblut – freeride dobrodružstvo pre všetkých - freeskier.sk

  2. therez

    March 13, 2013 at 4:00 pm

    super super som rada, že Vám takto vyšlo… škoda prašanu ale pravdupovediac nesnežilo tu posledný mesiac ani milimeter :(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*