news

POWDER ALERT, v Alpách spadne v najbližších dňoch do 100 cm snehu

By on March 21, 2014
powder alert

Kým na Slovensku zima pomaly ustupuje, na západe naberá druhý dych. V Alpách sa v najbližších dňoch opäť poriadne rozsneží. Hlásené sú mohutné zrážky takmer v celom alpskom pohorí, najviac zrážok až okolo 100 cm sa má akumulovať od Grossglockneru po Zermatt. Vyrazte za dobrodružstvom, využite jedno z posledných veľkých potešení v tejto sezóne.

Hľadajte spolujazdu aj na našom Fóre, aktuálne Freeride Heiligenblut- spolujazda >>>

powder alert
mapa použitá od wepowder.com

One Comment

  1. TomasH

    March 21, 2014 at 6:37 pm

    Ja by som si len dovolil, upozornit, že ak naozaj spadne meter snehu, tak v severnej časti Tirolska spadne na trávu, alebo na v okolí hrebeňa na zmrznutý starý sneh! Takže ked na tvrdý starý zmernutý sneh sneh spadne dajme tomu 50 cm, tak sa budú nafukavt lavínové ruksaky ako balóny na jarmoku. A pre všetkých horlivcov pripomínam, že strediská sko solden, mali po poslednej nádielke väčšej ako polmeter takmer celý deň lanovky v zaujímavých častich uzavreté kvoli odpratávaniu snehu a odpalovaniu lavín. Ako bonbón: momentálne fúka v Tirolsku prevažne silný južný vietor, preto sa môže medzi tvrdou starou a mäkkou novou vrstvou nachádzať ešte vrstva naviateho snehu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*