news

Pomáhame tam, kde je to potrebné – 2% z dane

By on February 25, 2014
dane

Žijeme naplno, vyhľadávame zábavu i nebezpečnstvo, miešame elixír radosti z každodenných zážitkov. Slobodu cítime tam, kde sa mnohí pozerajú s rešpektom a úžasom. Všetci máme svoje ciele, túžby, nasledujeme stopy našich vzorov a skúšame posúvať hranice svojich možností. Pracujeme, študujeme, vytvárame hodnoty a formujeme svet okolo nás. Aký vlastne sme, sme iní ako ostatní?

Aj Freeskier.sk má svoje ciele, pomáha aj tam, kde je cesta kľukatejšia a nie vždy priamočiara. Podporuje hendikepovaných športovcov, ich snaženie, a prezentuje svetu ich pohľad na život. Aj ty môžeš prispieť svojim dielom k plnohodnotnému životu ľudí na invalidných vozíkoch zaslaním 2% z dane na účet občianskeho združenia CENTRUM LIGDA – asociácia pre telesne postihnutých. Zakladateľom o.z. je dlhoročný profesionálny športovec Marian Ligda, ktorý po úraze chrbtice ostal odkázaný na invalidný vozík. Ak sa chcete o celom projekte o.z. dozvedieť viac, pozrite si stránku www.marianligda.com

Občianske združenie nemá platených zamestnancov a tak peniaze smerujú priamo tam kam majú, k telesne postihnutým. Podporujeme vzdelanie, šport i rehabilitáciu. Každý rok podporujeme množstvo jednotlivcov i charitatívnych projektov a informujeme o možnostiach zapojenia sa do plnohodnotného života. Na stránkach organizácie nájdete ako boli dotarajšie zdroje prerozdelené a projekty, ktorých sme súčasťou.

Športové pomôcky pre handikepovaných poisťovne na Slovensku nehradia a tak je len na samotných športovcoch, sponzoroch a vás prispievateľoch ako sa popasujeme s vysokými cenami špeciálnych pomôcok (napr. handbike – od 2600 Eur, sitski – od 3500 Eur a iné). Zvýšené náklady nás však neodradia od cieľov a snov.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú.

Screen Shot 2013-04-16 at 20.40.05

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*