news

Olympíjsky oheň stále horí

By on February 14, 2014
IMG_2288_titu

Slovensko zažilo v slopestyle mimoriadny úspech už samotnou kvalifikáciou našich reprezentantiek na OH. Aj keď sa koncovka nepodarila, za samotnou nomináciou niečo bude. Predchádzajú tomu konkrétne výsledky v  svetovom pohári, ktoré si bolo treba vybojovať. To sa v rámci Európy podarilo okrem  Zuzky a Nany aj talianke, švajčiarkam, švédke, rakúšanke, nemke a britke. Dievčatám patrí veľké „ďakujem“, že so Slovenským rozpočtom na šport pripísali našu krajinu k tomuto zoznamu najvyspeleších krajín sveta a úkázali, že sa to dá. Dievčatá, vo svojom záujme a záujme všetkých daňových poplatníkov bojujte ďalej, nech vaše výsledky hovoria za vás, bez rizika a smoly to proste nejde!

Aj keď olypijáda nieje v rámci slopestylu top udalosť, je k neuvereniu, že srdce pečené na olypíjskom ohni predsa len mäkkne. Za takýchto okolností je možné prežiť niečo krásne emotívne- podobné ako keď padne meter powderu a les je tvoj, hrča v hrdle a slzy do očí. Asi tak nejak to zapôsobilo objaviť sa na tribúne a vidieť Zuzku vysmiatu na štarte. A hrča v hrdle bola ešte aj pred tým, z parku okolo ktorého sme prechádzali z hornej stanice gondoly. Dopady na horných railových platfomách boli také masívne a stŕme, že od prvého skoku v lajne nebolo vidieť ani štart. Skoky radšej bez komentára. Z vizualizácií a fotiek z netu sa síce dala spraviť predstava. No stáť pri tej mase snehu budil mimoriadny rešpekt s vierou, že sa nikomu nič nestane. Zuzka to odjazdila výborne, nieje hanbou, že sa trik nepodarí, park bol mimoriadne náročný, odídené triky na úrovni.  Ak by jej to vyšlo šlapala by na päty tým najlepším. Keď vybehla na tribúnu, okažite sa na ňu začali valiť skupinky fanúšikov z rôznych krajín, takmer sa o fotku s ňou pobili a to spustilo to hrču v hrdle číslo 3.

V diskusiách a v médiach prebehli rôzne „odborné“ názory. Slopestyle zažil prvú celospoločenskú osvetu. Od koreňov a prvých pokusoch vniesť do punku trochu športu to skončilo chtiac-nechtiac pod olympíjskymi kruhmi. Ostáva veriť,  že uvoľnená atmosféra, radosť z jazdenia a pozitívny prístup ostanú pre túto „disciplínu“ základným princípom jej autonómnej existencie. Zmena znamená život, každý si môže vybrať a neprajníkom vztýčiť prostredník. Vyrastá nová generácia slopestylu, mladí máte príležitosť, pracujeme, športujme, jazdíme, bavíme sa, nech nič nestojí v ceste!

2 Comments

 1. Amka

  February 15, 2014 at 7:03 am

  Ďakujem za pekný článok Miško. Slopestyle je registrovaným športom v SLA len od sezóny 2012/2013, takže dievčatá mali len dve sezóny na zbieranie skúseností zo súťaží FIS. Je krásne , že sa za tak krátky čas dokázali nominovať na OH. Ten kto freestyle žije a fandí mu, určite vie oceniť čo pre slovenský freestyle dievčatá robia a ich fanúšikom zostane naďalej.

 2. HubertRK

  February 15, 2014 at 12:32 am

  Cakame na oficialne vyhlasenie trenera a dementovanie nneobjektivnych vyhlaseni televizie JOJ. Dakujem nasim reprezentantkam za ich vykony. Nech si nerobia nic zo slovenskych medii. Link z reportaze o Lise Zimmerman http://www.spiegel.de/sport/wintersport/olympische-winterspiele-zimmermann-verpasst-slopestyle-finale-a-952668.html

  Nedajme ludom sancu sirit nepravdy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*