news

Markus Eder víťazom FWT 2013 / Courmayeur Mont Blanc, Italy

By on January 23, 2013
FWT13_COURM_JBERNARD-1105 (Copie de David Carlier en conflit 2013-01-22)

Na druhej zastávke Freeride World Tour 2013 bola možnosť vidieť mnohých elitných jazdcov ako sa popasovali s horou Tête d’Arp, ktorá sa nikdy predtým v preteku nejazdila.

Južná strana Mont Blancu poskytla perfektné podmienky pre freeride pretek, slniečko a čerstvý prašan privítal silný line up 33-och lyžiarov a 15-tich snowboardistov. Vynikajúce podmienky si užil každý všetci jazdci, ktorí predviedli svoje schopnosti na 600 metrovom úseku hory Tête d’Arp. Horný úsek bol strmý približne 45 stupňov, spodný úsek zas poskytol možnosť surfovania a zábavnejšej jazdy. Každý štýl jazdy si mohol odniesť víťazstvo.
Konečný výsledok bol nasledovný. Z lyžiarov si odniesol prvé miesto talian Marcus Eder so skóre 86,67 bodov. Predviedol krásnu jazdu dole strmým hrebeňom v očividnej kontrole a zaklincoval to backflipom a obrovskou 360-tkou na switch, čím presvedčil rozhodcov o svojom prvenstve. Marcus sa po preteku vyjadril, “som spokojný so svojou line-ou. Nečakal som, že môžem vyhrať pretože som urobil malú chybu pri backflipe. Dúfal som, že sa umiestnim, ale to, že som vyhral je naozaj fantastické.”