news

Lorraine Huber víťazne v sérii FWQ – La Clusaz Radikal Mountain 4*

By on January 20, 2013
Lorraine Huber

Hlavná súťaž FWT je v plnom prúde a nezaostáva ani FWQ (Freeride World Qualifier), ktoré v januári hostilo dva preteky vo francúzskom La Clusaz. My sa pozrieme bližšie na 4* pretek, v ktorom mohli víťazi jednotlivých kategórií okrem prize money získať aj 1800 bodov do hodnotenia série FWQ. Získavanie bodov je veľmi dôležitým faktorom pri koncoročnom hodnotení, kde sa len najlepší automaticky kvalifikujú do hlavnej série FWT (Freeride World Tour).

V La Clusazpanovalo počas pretekov nádherné slnečné počasie a na trati čakolo na pretekárov 60cm čerstvého prachového snehu. 98 jazdcov v SNB/FRSK kategóriách vyrazilo na vrchol Petite Torchère (Massif de Balme). Aj Slovensko malo zastúpenie na tomto preteku v rozhodcovskom kresle zasadla Monika Tatarková.

Viac ako 300 divákov sledovalo v cieli neopakovateľné preteky plné emócií a priateľstva. Pozrime sa aj my na celkové výsledky jednotlivých kategórií a video zostrih z preteku.


Ski women

 1. Lorraine Huber
 2. Matilda Rapaport
 3. Angelika Kaufmann

Snowboard women

 1. Amber Schuecker
 2. Estelle Balet
 3. Anna Orlova

Ski men

 1. Mickael Bijasson
 2. Mickael Bimboes
 3. Raphael Webhofer

Snowboard men

 1. Johannes Schnitzer
 2. Christoffer Granbom
 3. Sascha Hamm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*