news

Les 3 Vallées, spoznajte najväčší ski rezort planéty

By on May 29, 2014
Les Menures 2014-13

Je koniec marca a my spolu s výhercami súťaže POWDER FINDER, dnes už aj priateľmi spoznávame najrozľahlejšií rezort na planéte LES 3 VALLÉES, presnejšie rezort Les Menuires. Na 400km²  (čo je 4x váčšia rozloha ako samotný Paríž) nachádzame 330 značených tratí o celkovej dĺžke 600 km. Od roku 2013 sa o trate starajú aj najmodernejšie Kässböhrery s elktrickou podporu motora, čo znižuje spotrebu paliva až o 30%. Hustota dopravných zariadení (180 vlekov) je tak vysoká a najmä preprcovaná, že sa v priebehu niekoľkých minút dokážete presúvať medzi jednotlivými dolinami. Les 3 Vallées je združením rezortov Courchevel, La Tania, Méribel, Brides-les-Bains, Les Menuires – Saint Martin, Val Thorens a Orelle.

Pre nás je prvotným cieľom spoznávanie neupravených terénov a tých je skutočne neuveriteľné množstvo. 3 Vallées sa môže pochváliť prepracovaným systémom bezpečnosti na vlekoch, ale najmä prevenciou pred lavínami. Podľa štatistík dokážu otvoriť rezort po veľkom snežení najrýchlešie zo všetkých rezortov na svete. Prečo nevyužiť túto vymoženosť a nejazdiť od začiatku decembra do konca apríla v teréne od 1300 – 3230 m.n.m., dosiahnuť 25 vrcholov, z ktorých 10 je vyšších ako 2500 m.n.m.?

bandeau_bandeaux_domaine_skiable_2

Vďaka náhode sa stretávame s bývalím profesionálnym snowboardistom Emerikom Frontom, ktorý je skvelý hostiteľ a výnimočný človek. Málokedy sa stane aby vás po prvom dni osobného poznania, pozval človek vo Francúzsku na svah pojazdiť, odtiaľ na veľkú lokálnu párty a následne ponúkol možnosť prespať u neho doma. A aby toho nebolo málo Emerik vyrozprával najsilnejšie zážitky zo svojho súkromného života. Ďakujeme Emerik a Biba, vážime si vaše priateľstvo.

Les Menures 2014-1

 S Emerikom Fromtom počas obedu…

Počas ďalších dní sme strávili mnoho času testovaním sitski, stretnutiami s vedením rezortu, ale i hľadaním prašanu. Veru sme aj vo veľkom teple našli zátišia s týmto skvostom. Pojazdili sme a večer pri dobrom vínku debatovali s výhercami súťaže POWDER FINDER. Aby toho nebolo málo Les Menuires je najväčším sponzorom freeski filmového projektu Bon Appetit, s ktorýmsa stretávame už 4 sezóny aj na stránkach Freeskier.sk.. Nám ponúklo stretnutie a celodenné jazdenie s profesionálnym freeriderom Kevinom Gurim, ktorý len neveriacky krútil hlavou pri našom zmysle pre výber terénu. Skvelý lyžiar (víťaz FWT Verbier 2013), horal a milovník nespútanej zabavy sa zaujímal aj o slovenský produkt FOREST SKIS. Dokonca sa ponúkol na test, takže o rok sme v Les Menuires opäť. Ak by sme zhodnotili náš výjazd do Francúzska jedným slovom – magnific.

Les Menures 2014-12

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*