news

LE TOUR – na handbiku do Paríža

By on May 13, 2013
le tour marian ligda

V rokoch pubertálneho dospievania som sníval o sláve, dnes v rokoch dospelosti snívam o dobrodružstve. Nastal čas posunúť môj život na nové méty, vyraziť za dobrodružstvom ďaleko za hranice reality. Moja myseľ je plná nápadov a nezrealizovaných cieľov uložených pre správny okamih. V tomto roku som Pandorfinu skrinku otvoril, to na čo sa chystám ma láka i desí zároveň.

Stanoviť si cieľ znamená vytýčiť cestu. Cestu, ktorá je poznaním samého seba, duševnej, psychickej i fyzickej odolnosti. Dosiahnutím cieľa však cesta nekončí, z osobnej skúsenosti mám pocit, že väčšinou iba začína. Moja najbližšia cesta bude dlhá, vlastne ona už dlhá je. Pripravujem sa na ňu celý život, hľadám silu a duševnú rovnováhu tam, kde zdravý rozum kričí “dosť”.

Som freeskier, milujem hory, voľnosť a slobodu v nepoznanom prostredí. Leto trávim na bicykli, kajaku alebo v prírode. A práve bicykel – HANDBIKE, bude mojím priateľom na takmer 2000 km dlhej ceste z Liptovského Mikuláša (SVK) do Paríža (F). V priebehu 23 dní od 29.6. – 21.7. 2013​ precestujem na Handbiku štyri krajiny Európy s cieľom zvíťaziť nad samým sebou. Bude to veľká sólo jazda, na ktorej si veci k svojmu prežitiu vrátane invalidného vozíka poveziem na prívesnom vozíku za svojím Handbikom. To či je to reálne uvidíme v najbližších týždňoch pri testovacích jazdách, ak nastanú komplikácie nič sa nedeje. K dispozícií bude počas cesty vozidlo s filmovým štábom www.almostar.sk, ktorý celé cestovateľské dobrodružstvo zdokumentuje. Výsledný film uvidíte na stránkach portálu Freeskier.sk a na vybraných filmových festivaloch.

LE TOUR  - cesta do Paríža bude prebiehať počas konania 100. ročníka najpopulárnejších cyklistických pretekov na svete Tour de France. Je to samo o sebe poriadna výzva doraziť do vysnívaného cieľa v deň poslednej etapy samotného preteku TdF. Podrobnú trasu a jednotlivé etapy zverejním v mesiaci jún. Zatiaľ by som všetkých priaznivcov alebo len zvedavcov pozval na web, kde nájdu všetko o tomto projekte. Do projektu sa máte možnosť zapojiť aktívne aj vy a to finančným príspevkom alebo vlastnou účasťou.

LE TOUR - www.marianligda.com

LE TOUR – filmový projekt - www.indiegogo.com/projects/le-tour?c=home

LE TOUR – Facebook - www.facebook.com/LeTourMarianLigda

Tých odvážnejších nadšencov rád uvítam na niektorej z etáp alebo dokonca, ak si rúfate aj na celej ceste do Paríža. Netreba však zabúdať, ide sa sólo, nečakajte žiadnu veľkú pomoc pri probllémoch spojených z účasťou.

Ďakujem vám priatelia za akúkoľvek podporu. S pozdravom Marian Ligda

3 Comments

 1. pepo.t

  May 23, 2013 at 5:02 pm

  drz sa, verim ze to das v stanovenom termine. prajem Ti vela svetla v kazdom pocasi. glhf

  • Marian Ligda

   May 27, 2013 at 10:17 am

   dakujem, budem sa snazit co budem vladat ;)

 2. therez

  May 14, 2013 at 8:46 pm

  bohaca jaky bajk mas paradny..aj ja by som take chcela…ležkacíííí :P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*