news

ISPO 2014 – PeakPerformance, outdoorové inovácie

By on March 17, 2014
ISPO 2014

Kvalitné oblečenie na horách je základom každého poriadneho tripu. Len človek v telesnej a psychickej pohode dokáže podať maximálny výkon.

Mnohé značky sa zameriavajú na svoje fashion kolekcie. Súčasné módne trendy sú skôr nasmerované na účelnosť. Poriadne sa obliecť na hory, či už sú to slovenské, alpské, či severské krajiny je problém. Vývojári outdoorových firiem, akou je aj PeakPerformance to vedia a preto sa snažia vytvoriť čo najkvalitnejšie produkty s čo najväčšou životnosťou a funkčnosťou. PeakPerformance nám na veľtrhu ISPO predstavila celú kolekciu, ktorá obsahuje množstvo kvalitných kúskov v rôznych kategóriách. Všetky vo vysokej konštrukčnej a materiálovej kvalite pre danú pohybovú aktivitu. Málokto si uvedomuje, že výsadou kvalitného oblečenia je strih a rozmery. A na to v PeakPerformance dizajnéri mysleli, pretože pri skúšaní vecí nemusíte hľadať a kupovať o jedno či dve čísla väčšie kúsky aby ste v plnej výbave na svahu alebo na túre mali stále voľnosť pohybu. V kolekcii sa nachádza niekoľko expedičných kúskov ako napríklad dvojitá páperová bunda EXCURSIUN, v ktorej sa nemusíte báť zimy ani na severnom póle. No nie je núdza ani o pekné, funkčné a farebné kúsky vhodné na bežné športovanie a do mesta.

ISPO 2014

Vrcholom FREERIDE oblečenia od PeakPerformance je rada HELI LINE. Kvalitné GORE-TEX oblečenie, ktoré sa len tak ľahko nezničí je testované ich najlepšími športovcami ako napr. freerider  Henrik Winsted. Rada HELI spája najkvalitnejšie materiály, najlepšie izolačné a prepúšťacie vlastnosti, odolnosť a pohyblivosť. Zaujímavosťou je lavínový systém zabudovaný priamo v nohaviciach rady HELI LINE. Každý freerider ako aj  účastníci FREEDOWN Avalanche campu vedia že pri zasypaní lavínou je najpodstatnejšia kamarátska pomoc a čakať na nejakú anténu na RECCO nemá význam.

Preto dizajnéri spoločnosti prišli s nápadom umiestnenia lavínového vystrelovacieho systému priamo do lyžiarskych nohavíc. Jedná sa o nafukovací balónik umiestnený na pravom stehne tak, aby mohol byť veľmi rýchlo vyhodený rukou. Červený nafukovací balónik  o priemere 20 cm je uchytený o nohavice lankom z materiálu Dyneema, dĺžke 15 m a zároveň je upevnený okolo obvodu stehna aby sa nevytrhol. Balónik zostane vďaka veľkosti a ľahkosti plávať na povrchu lavíny a teda bez pomoci vyhľadávača alebo sondy môžete veľmi rýchlo nájsť a zachrániť kamaráta.

Netvrdíme, že vyhľadávače a ostatné prvky lavínovej ochrany sú teraz zbytočné. Je to skvelý UPGRADE jedného z najstarších a najúčinnejších vyhľadávacích systémov. Aj vďaka tomu bol ocenený cenou ISPO GOLD winner.

ISPO

Zaujímavosťou je vývoj v stredných vrstvách oblečenia. Tam si spoločnosť PeakPearformance zapožičala technológiu od kozmonautov – AEROGEL insulation. Jedná sa o gél s veľkým množstvom bubliniek vo vnútri, ktorý je vďaka svojej nestlačiteľnosti výborným tepelným izolantom, takže pri sedení na lanovkách vás spoľahlivo ochráni a udržuje ideálnu teplotu tela. Gél je v strednej vrstve umiestnený čo najefektívnejšie, vrchná časť prevažne vpredu a spodná časť na zadku i na kolenách aby hrial a nezabraňoval odparovaniu potu.

ISPO

Snahu dizajnérov robiť oblečenie s dlhou životnosťou a nie len na jednu sezónu je vidno aj na pripravovanej horolezeckej edícií. Všetky náchylné časti na oder ako rukávy, spodky nohavíc atď. sú obšité už spomínanou látkou Dyneema. Ide o vysoko odolný materiál, ktorý ochraňuje oblečenie proti oderu lanami karabínami či pretrhnutiu o skaly. Heslom PeakPerformance je Be Adventurous. Práve preto je PeakPerformance ešte pred uvedením na trh testovaný profesionálnymi športovcami priamo v teréne v tých najnáročnejších podmienkach. Vďaka tomu sa radia na najvyššie priečky medzi značkami kvalitného outdoorového oblečenia svete, ktorú nájdete aj v Bratislavskom AUPARKU.

 

ISPO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*