news

FWT14 Snowbird (USA), Results

By on March 6, 2014
FWT14_SNOWBIRD_DCARLIER-2495

Freeride World Tour (FWT) pokračovala štvrtým kolom v americkom rezorte Snowbird. Čerstvý sneh, slnečné počasie a nová trať vo FWT sérií privítala 60 najlepšie hodnotených freeriderov sveta. Silver Fox hostil v minulosti množstvo freeride pretekov, technická trať umožňuje rýchlu jazdu s niekoľkými zaujímavými skalnými stenami.

“Pôvodne sa mala jazdiť v Snowbird iná stena, nájsť náhradu za lavínou poznačenú prioritnú stenu bolo veľmi náročné,” povedal generálny riaditeľ FWT Europe Nicolas Hale-Woods. “Plán B však dopadol na výbornú a pretekári predviedli kvalitnú show.”

Lyžiarky štartovali hneď po ženskej Snowboard kategórií, ktorú ovládla Elodie Mouthon (F) a predviedli veľmi kvalitné jazdy. Nalepšiu jazdu predviedla Lorraine Huber (A), ktorá v strede svojej jazdy predviedla obrovský, na ženskú kategóriu málo vídaný skok. “Mala som tento rok solídne výsledky, rozhodla som sa zariskovať a vyšlo mi to. Tarť som študovala hodiny a môj výber mi vyšiel,” povedala po preteku Lorraine.

Pánsku snowboard kategóriu ovládol Jamie Rizzuto (Can). Odštartoval rotáciou 360°, nasledovali čisté dropy a svoju jazdu zakončil masívnym skokom v záverečnom padáku. “Vlastne som nemal v úmysle skákať jeden z veľkých útesov, ale rozmyslel som si to po jazde Lorraine Huber. Vo vzduchu to bolo úžasné, snažil som sa udržať jazdu po spádnici a baviť sa,” povedal Jamie po preteku.

Nakoniec sa na trať vydali aj lyžiari, najlepšie svoju jazdu zvládol američan Lars Chickering-Ayers. Minimum oblúkov a veľké dropy boli základom jeho víťazstva. “Vybral som si trasu, ktorá vyzerala trocha náročnejšie a bolo na nej menej snehu. Nikdy predtým som ju v prreteku nejazdil,” povedal Lars Chickering-Ayers.

FWT sa 10. marca sťahuje do kanadského Revelstoke a 22. marca privíta Verbier finále tejto veľkolepej freeride show. Zostaňte s nami a sledujte preteky naživo alebo prostredníctvom reportov.

FWT14_Snowbird_JDash_897

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*