news

FWT14 FIEBERBRUNN, Results

By on February 4, 2014
Swatch Freeride World Tour By The North Face Fieberbrunn staged in Kappl:Tirol 8

Tretí pretek SWATCH FREERIDE WORLD TOUR BY THE NORTH FACE® (FWT) smeroval do Tirol regiónu v Rakúsku. Počasie tak ako u nás vyčíňa aj vo Fieberbrunne, silný vietor a sneženie s dažďom vytvorili podmienky nevhodné pre pretekv plánovyný deň.

Všetko sa preto presunulo na pondelok a kopec Kappl, ktorý si mohli v plnej kráse prezrieť súťažiaci až v deň preteku. Opäť v tom malo prsty počasie. Podmienky na samotnom svahu boli počas preteku veľmi zradné, premenlivý sneh vytvoril nástrahy, s ktorými mali problémy aj najlepší z najlepších. Veľmi dôležitú úlohu zohral výber trate a presný odhad rýchlosti najmä pri dopadoch. Absolútnym vrcholom nerozvážnosti bola jazda Josha Daieka, po ktorého brutálnom drope do protiľahlého skalného výbežku zostali v úžase všetci členovia FWT. Chuť im napravil najmä víťaz mužskej ski kategórie Sam Smoothy (NZL). Kiwi je naučený na podobné podmienky z rodného Nového Zélandu a práve jeho výber trate a rozvaha ho posunuli na stupne víťazov. Trochu sklamaním je bodové ohodnotenie ruského jazdca, ktorého nádherná 360°rotácia a plynulosť rozhodcov akoby neoslovili.

Veľmi kvalitnú jazdu ponúkla rakúska lyžiarka Nadine Wallner (AUT), ktorá od rozhodcov získala najvyššie hodnotenie dňa spomedzi všetkých účastníkov. Pozrime sa na fotky a zostrih toho najzaujímavejšieho z tretieho preteku FWT.

Výsledky

Swatch Freeride World Tour By The North Face Fieberbrunn staged in Kappl:Tirol 7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*