news

Euro X Games 2013 / Slopestyle víťazi Kaya Turski a McRae Williams

By on March 21, 2013
16191-winter-x-games-tignes-2012-hdcandyparant.com_

Na Európskom kontinente panuje jedinečná zima a s ňou sú tu opäť aj slávne Euro X Games vo Francúzskom Tignes. Všetko okolo nás sa hýbe v rýchlom tempe a tak nebudeme zbytočne rozpisovať nepodstatné detaily a vrhneme sa rovno do výsledkov mužského i ženského Freeski SLOPESTYLE.

Ženský pretek bol preložený z predchádzajúceho dňa a nasledoval hneď po skončení mužského finále. V tom dominoval tohtoročný freestyle terminátor McRae Williams, ktorému sekundoval nestarnúci víťaz kvalifikácie Jossi Wells a tretí v poradí Gus Kenworthy.

 1. McRae Williams
2. Jossi Wells
3. Gus Kenworthy
4. Russ Henshaw
5. Alex Beaulieu-Merchand
6. Tom Wallisch
7. PK Hunder
8. Noah Morrison

1. McRae Williams

2. Jossi Wells

3. Gus Kenworthy

Medzi ženami sa čakal veľký súboj medzi tohtoročným objavom Lisou Zimmermann a niekoľkonásobnou víťazkou X Games Kaya Turski. Nakoniec nebolo zo súboja nič, pretože preložený pretek poslal Lisu do školskej lavice, kde si plnila školské povinnosti. Možno sa dočkáme novej víťazky o rok. Kaya tak obhájila prvenstvo  a nedala šancu druhej Tiril S. Christiansen a tretej Dara Howell.

 1. Kaya Turski
2. Tiril S. Christiansen
3. Dara Howell
4. Katie Summerhayes
5. Yuki Tsubota
6. Jamie Crane-Mauzy
7. Keri Herman

1. Kaya Turski

2. Tiril S. Christiansen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*