news

Dachstein – najbližšie za snehom

By on November 25, 2012
photo by Michal Stromko

Na Slovensku máme pre lyžiarov v istých mesiacoch obmedzené podmienky. Novembrové emócie a očakávania sú v tomto období silné aj kvôli príchodu prvých mrazov a snehu. Strediská ohlasujú otváračky a pozornosť všetkých nedočkavcov smeruje na metorologické spravodajstvo, zabezpečenie výstroje, kalkulácie nákladov a plány do ďalšej sezóny.

K jednému z krokom predsezónnej prípravy možno zaradiť aj kondičný tréning a oprášenie motoriky priamo na lyžiach ešte pred tým, ako u nás pribudne jazditeľná vrstva snehu.

Náš tip za snehom smeruje na ľadovec pod horu Dachstein v Rakúsku. Stredisko sa nachádza približne 360 km od Bratislavy a autom sa to dá zvládnuť za 4 hodiny. Aj keď je to v Alpách a december je blízko, nielen naše, ale aj okolité strediská ešte stále čakajú na sneh.

Po príchode sa môže zdať, že z miesta nieje vidieť žiadne vleky, no netreba sa obávať, za snehom Vás z parkoviska vytiahne vysutá lanovka do nadmorskej výšky 2700 m.n.m. Lanovka má dve kabíny a na výmenu prepravia 50 osôb/cesta. Za horizontom koncovej stanice sa ukáže biela plocha s dvoma funkčnými vlekmi (kotva a gombička).

Stredisko má skôr charakter miesta pre účel tréningu. V čase našej návštevy (sobota) bolo možné vidieť trénovať rôzne kategórie. Majoritná väčšina boli freestylisti a slalomári. Pre bežkárov sú špeciálne vyratrakované pruhy pre korčulovanie a sem-tam bolo vidieť aj skialpinistu.

Užitočné info link – súvisiace trip-reporty na freeskier.sk
Vzdialenosť 360 km od BA
Čas cesty 4hod. autom | diaľničná známka 8€
Cieľová adresa do gps Ramasau am Dacstein, Dacsteinstrase, Schildlehen 79 (47.450953, 13.617885)
Vleky prevádzka február-december | cena za 1deň 31€ (k 24.11.2012 low season)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*