news

Courmayeur Mont Blanc, prvý pretek FWT nedokončený

By on January 19, 2014
- Courmayeur Mont Blanc - Tim Lloyd-3

FREERIDE WORLD TOUR BY THE NORTH FACE®  (FWT) odštartovala 17.januára prvým pretekom šesťdielnej série v Courmayeur Mont Blanc, Taliansko. 20 cm čerstvého snehu dávalo tušiť výborné podmienky, no po deviatom odštartovanom závodníkovi sa obloha zatvorila, prišla hustá hmla a pretek sa presunul do ďalšieho náhradného dňa. Zlepšenie počasia však neprišlo a prvý pretek FWT v novej sezóne sa tak presúva na nový termín.

“Čelíme veľmi zvláštnemu snehu a podmienkam v celých Alpách”, hovorí generálny manažér FWT Europe Nicolas Hale-Woods. “Aj keď sa nám na malú chvíľu nebo otvorilo a snažii sme sa zvládnuť aspoň pretek snowboardistov, nepodarilo sa nám to uskutočniť do požadovanej formy.”


Plán organizátorov je usporiadať pretek v čo najbližšej dobe, možno už 23. januára ak to počasie dovolí. Všetci pretekári tak opäť absolvujú vybranú trať. Počasie a snehové podmienky sú v tomto roku veľmi zvláštne, panuje veľké lavínové nebezpečenstvo takmer v celých Alpách a na mnohých miestach je malá snehová pokrývka. Uvidíme ako sa bude vyvíjať v nasledujúcom období, organizátori robia všetko pre bezpečnosť závodníkov.

Swatch Freeride World Tour by The North Face 2014 - Courmayeur Mont Blanc - Jeremy Bernard-5

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*