news

Chilean Freeskiing Championships 4* El Colorado, Chile

By on September 3, 2013
2013 TNF Chile Logo

A je za nami prvá séria pretekov u protinožcov. Presnejšie prvý freeride FWQ pretek novej sezóny kategórie 4* v El Colorado, Chile. Hneď po ňom pokračovala séria na Novom Zélande pretekmi nežšej kategórie. My sa však budeme venovať prvému spomínanému, kde sa stretli adepti na prvé dôležité body a zabojovali tak o postup medzi najlepších freeriderov v hlavnej súťaži FWT.

Dokonalé počasie, skvelý sneh a podmienky ako z freeridovej knihy. Svah v El Colorado nie je príliš náročný, ponúkak však nespočetné množstvo skalných prahov a miest, kde je možné ukázať jazdecké prednosti. Práve tie predviedol jediný Francúz Jim Sorbe v štartovom poli, ktorý ako inak zvíťazil pred ostatnou konkurenciou s dosť výrazným bodovým rozdielom. Medzi ženami nedala žiadnu šancu Američanka Hazel Birnbaum. Poďme sa pozrieť na celkové poradie a video z podujatia.

women chile men chile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*