news

Big Air na ZOH 2018 v Južnej Kórei?

By on June 16, 2014
800px-Olympic_flag.svg_

Júnové stretnutie zástupcov FIS (svetová lyžiarska asociácia) a USSA (svetová snowboarsdová asociácia) sa nieslo v duchu nasledujúcich Olympijských hier  v PyeongChang, Južnej Kórei. K doterajším boli navrhnuté nové športové disciplíny vrátane Big Air a tímových súťaží v boardercross-e. Nie je to v podstate žiadna novinka, o tejto téme sa diskutuje už od roku 2012, aktuálne sa zdá doplnenie týchto disciplín do programu OH v roku 2018.

Úspech nových disciplín v Soči, ktorými boli Slopestyle a Halfpipe otvárajú dvere aj jednému z najsledovanejších freestyle disciplín, Big Air. Svieži šport priťahujúci k obrazovkám a aj priamo na svahy tisíce mladých ľudí si buduje vysokú popularitu a tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane súčasťou OH.

Vyhliadky sú teda optimistické, uvidíme ako s týmto krokom stotožnia národné federácie a aké podmienky budú schopné vytvoriť domáce rezorty k príprave budúcich olympionikov. Určite je to v rámci freestyle SKI/SNB najlacnejšia disciplína, nebude preto na škodu vybudovať “Big Air park” aj na našom území.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*