news

Adrenalín Film Festival v Bratislave – PROGRAM

By on October 31, 2014
AFF

Už budúci týždeň začína v Bratislave Adrenalin Film Festival (AFF), ktorým vám prinesie až 25 filmových premiér z oblasti freeskiingu a snowboardingu. V programe nájdete množstvo dlhých ako aj krátkych filmov zo siedmych krajín, zameraných či už na veľké hory, street alebo environmentálne otázky. Festival bude prebiehať od pondelka do piatku a každý deň sa môžete tešiť na dva premietacie bloky, z ktorých vždy jeden bude zameraný práve na snowboarding a druhý na freeskiing. Keďže ponuka festivalu je naozaj pestrá, vybrali sme pre vás niekoľko filmov, ktoré by vám určite nemali na Adrenalin Film Festivale ujsť.

Naším prvým filmovým tipom je snímka Twenty od Poorboyz Productions. Poorboyz už 20. rokov prinášajú tie najlepšie zábery na scéne a už dávno sa stali neoddeliteľnou súčasťou histórie freeskiingu. Tento krát nám pripravili film Twenty, ktorý nám predstaví nielen to najlepšie zo súčasnosti, ale aj zábery z archívov, ktoré potešia starú školu. Vo filme vystupuje svetová špička freeskiingu ako napr.  Tanner Hall, Pep Fujas, Andy Mahre, Sammy Carlson, Dane Tudor či JP Auclair, ktorých dopĺňajú hviezdy predchádzajúcich dekád. Ako samotný názov filmu napovedá, jedná o výročie Poorboyz a preto sa máme určite na čo tešiť. Film bude premietaný v pondelok 3.11. o 19:00 vo Filmovom klube 35mm, na Svoradovej 2.

Druhým filmom, ktorý vám dávame do pozornosti je Ten and Two od Stept Productions. Hlavnými účinkujúcimi sú Cam Riley, Shea Flynn, Charlie Owens, Sean Jordan a Noah Albaladejo, ktorí sa vydajú uprostred zimy z mestečka Boulder v štáte Colorado naprieč celou Amerikou a späť. Snímka Ten and Two však nie je len o drtení ťažkých trikov v mestskom prostredí, ale aj o poriadnej party, pohode a silných zážitkoch. Ak teda hľadáte dokument, ktorý vás namotivuje vyraziť na cesty, tak toto je ten správny z nich.

Film budeme premietať v stredu 5.11. o 20:30 vo Filmovom klube 35mm, na Svoradovej 2.

Naším posledným filmovým tipom je film The Recruitment. Film je debutovým projektom produkcie Super Proof Inf., za ktorou nestojí nik iný než Sean Pettit a Leigh Powis. Okrem nich uvidíte vo filme tiež mená ako napr. Max Hill, Joe Schuster, Josh Stack, Callum Pettit či Mike Henitiuk. Samotný film je zaujímavý tiež tým, že má dejovú líniu, čo je na podobný žáner veľmi atypické ba až prekvapujúce. Nebojte sa však, nebude sa jednať o klasickú schému úvod-jadro-záver. I keď dejová línia je veľmi strohá a miestami je aj problém pochopiť čo sa tam deje, je to príjemným spestrením medzi ostatnými filmami na festivale. Nechceme však prezrádzať všetko, môžeme však aspoň načrtnúť, že film je o rebelujúcej mládeži, ktorá práve vďaka freeskiingu dostane druhú šancu. Film budeme premietať v utorok 4.11. o 20:30 vo Filmovom klube 35mm, na Svoradovej 2.

Screen Shot 2014-10-31 at 20.00.47

Detailný program spolu s ďalšími informáciami nájdete na stránke www.adrenalinfestival.sk alebo na FB stránke https://www.facebook.com/events/542594452538018/?fref=ts

Lístky na podujatie si môžete zakúpiť na stránke

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/2163/adrenalin-film-festival

AFF predok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA Image

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*